„Každé ocenění potěší, ale nedělala bych z toho žádnou velkou vědu. Výsledky týmu jsou mnohem důležitější,“ řekla během Slováckého poháru třiadvacetiletá házenkářka, která již v přípravě potvrzuje svoje kvality.

Veselí se v přípravě zatím daří. Panenky odehrály v letním přípravném období osm přípravných zápasů, ale ani jednou neokusily hořkost porážky. „Zatím jsme neprohrály, jen dvakrát remizovaly. Zatím je to dobré. Některé zápasy byly horší, jiné lepší, ale celkově můžeme být se svými výkony spokojené,“ řekla Drotárová.

Posila z Trenčína zatím plní očekávání trenéra Sabadky i vedení klubu. „Zuzana jednoznačně zapadla do týmu a plně zatím naplňuje má očekávání. Její devízou je obrovská zodpovědnost,“ pravil trenér Brittermu.

Rozhodla škola

Odchovankyně Iuventy Michalovce je u řeky Moravy spokojená. „Ve Veselí se cítím velmi dobře. Holky mě bez problémů přijaly, parta je parádní,“ uvedla Drotárová, která poslední sezony hájila barvy Trenčína. „O mém přestupu rozhodlo více věcí. Po čtyřech letech jsem potřebovala změnu. Veselí je navíc kvalitní klub s velmi dobrým trenérem. A jelikož ještě pořád studuji v Trenčíně, tak to mám i blízko do školy,“ vysvětluje své rozhodnutí.

Slovenskou spojku lanařily i Michalovce. „Tři roky mě lákaly, ale nepodařilo se jim to. Jak říkám, rozhodla hlavně vzdálenost od školy,“ tvrdí Drotárová.

Třiadvacetiletá spojka přišla na Slovácko pomoci k obhajobě druhé pozice. Letošní interligový ročník ale bude pro Veselanky mnohem těžší. Mistrovská Slavia, posílený Zlín, nevyzpytatelná Olomouc nebo lepšící se Písek. Letošní ročník WHILky by měl patřit k těm lepším. I když vyšší počet týmů ještě nezaručuje atraktivnější zápasy a kvalitnější soutěž. „Vím, že nás čeká těžká sezona, ale chci medaili. A udělám pro ni všechno,“ pronesla Drotárová.