Jak těžká byla finálová série s Moravským Krumlovem?

Ono to vypadá, že byla jednoduchá, ale není tomu tak. Hlavně poslední zápas pro nás byl nesmírně těžký. Dana Čechová ukázala, že je hráčka obrovské třídy. V prvních dvou zápasech nezahrála příliš dobře a kvůli tomu to pro nás vypadalo jednoznačně, v pátek konečně udělala tři body. Přesto to na nás nestačilo. Zatímco Moravský Krumlov má jednu špičkovou hráčku, my máme v kádru tři.

Jedna z nich, Lenka Harabaszová, po čtyřech letech v Hodoníně končí a míří do Německa. Už víte, kdo ji nahradí?

Podobu kádru známe. Renáta Štrbíková i Natálie Partyková u nás zůstávají, po mateřské dovolené se vrací Kačka Pěnkavová. Máme zálusk ještě na jednu exotickou hráčku. Její příchod ještě není stoprocentní, ale myslím si, že to dopadne dobře. Pokud chceme hrát Ligu mistryň, potřebujeme ještě jednu kvalitní hráčku z první světové padesátky. Chceme však dát prostor i mladým holkám.


Jaké vás letos čekají oslavy?

Teď po zápase to bude spontánní akce. Oficiální oslavy jsou na programu až příští týden. Pojedeme do Mikulčic, kde máme domluvený vinný sklep. Tam to bude takové volnější.

Když se ohlédnete za celou sezonou, je něco, co vás trápí?

Nevyšlo nám pouze finále Českého poháru. Tuto soutěž ale bereme s rezervou. Spoustu let jsme ji vůbec nehráli. Je to pouze jeden víkend v roce, nedá se na to pořádně připravit. Pohár bereme hlavně proto, abychom v sezoně měli víc kvalitních zápasů. Finálovou porážku neberu jako tragédii. Pro nás je vždy priorita český titul a účast v evropských pohárech.

V základní části jste prohráli pouze jeden. Štve vás, že jste extraligovou soutěží neprošli bez porážky?

Vůbec ne. Jsem naopak rád, že jsme v Moravském Krumlově prohráli. Bylo potřeba alespoň jednou dostat menší facku. Po ní jsme si uvědomili, že vítězství a tituly nejsou zadarmo. Sezona byla naprosto standardní.