„Na Malenovice jsme prostě neměli. Narazili jsme na silný a sebevědomí tým. Soupeř nás téměř k ničemu nepustil. Nemáme se ale za co stydět. Předvedli jsme velmi dobrý výkon. Pokud zapracujeme na psychice, můžeme za rok dojít ještě dál," uvedl hodonínský kouč Petr Krupica.

Ten hodnotil letošní ročník pozitivně. Rigum ve druhé nejvyšší soutěži nezklamal, v play off došel dál než favorizované Sudoměřice. „Klukům chci za celou sezonu poděkovat. Hráli jsme lepší hokejbal než v minulých sezonách. Všichni pracovali na týmovém pojetí. Nechci nikoho vyzdvihovat, tým se zvedl jako celek. Udělali jsme určitý úspěch. V létě budeme pracovat dál," pronesl Krupica.

Ten ve třetím semifinále vsadil na Dominika Šurýna. Mladý gólman proti Malenovicím nezklamal. První gól však jde na jeho vrub. Šurýnovy propadlo mezi betony nahození hostujícího obránce Kačora. Celek ze Zlína šel lacino do vedení už ve 4. minutě. „Lindnerovi se v Malenovicích vůbec nedařilo. Proto jsem vsadil na mladého Šurýna. Podle mě odchytal dobrý zápas. Odteď si bude dávat na dalekonosné střely pozor. In kasovaná branka ho mrzí," řekl Krupica.

Jeho tým tahal po většinu třetího utkání za kratší konec. Rigum bojoval, ale na kvalitního protivníka prostě neměl. Obrana Malenovic fungovala spolehlivě. Co nezachytil Rzesotto a spol., to zneškodnil výtečný gólman Terna.

Favorit po brankách Kačora, Skyby a Slobody už 3:0. Hodonín vrátil do hry šest minut před koncem Liščinský. Mladý útočník odčaroval přesnou ranou kouzlo skvělého brankáře Terny. „Klukům chyběla v závěru šťáva, proto jsme potřebovali rozložit síly. I za nepříznivého stavu jsem věřil, že bychom mohli utkání zdramatizovat. Mladí kluci splatili důvěru gólem. V závěru nás nastartovali. Musím jim poděkovat, že se dokázali nejen proti Malenovicím prosadit," uvedl Krupica.

Hodonín v závěru zajímavý duel zdramatizoval. Ve 44. minutě snížil na 2:3 Helešic. Naději na zvrat utnula chyba Michala Kuby, který ve hře bez brankáře špatně rozehrál a hostující Miroslav Věchet už měl lehkou úlohu. „Šlapali jsme až do konce. V závěru soupeř znervózněl, za stavu 2:3 to bylo i o štěstí. Malenovice jsme dostaly pod tlak. Soupeř má ale kvalitní tým a s naším náporem si poradil. Malenovice jdou po právu do finále. Myslím, že i v něm Jihlavu potrápí," řekl kouč Rigumu.

Jeho protějšek si mohl oddechnout. Malenovice potvrdily i na hřišti U Červených domků roli favorita. Po domácích vítězstvích 7:2 a 6:1 si připsaly třetí výhru. Na Slovácku tak slavily postup do finále. „Mohli jsme zápas dohrát ve větším klidu. Celé utkání jsme měli ve svých rukách, až ten závěr byl poněkud hektický," řekl kouč Malenovic Miroslav Hložánek. Ten přiznal, že jeho týmu se v Hodoníně nehraje dobře. „Pro nás jsou poslední zápasy nejtěžší. Se Vsetínem jsme se obávali postupu, ani s Hodonínem to nebylo jednoduché. Nevyhovuje nám menší hřiště," pravil Hložánek, který v Hodoníně bydlí. Rigum také vedl v extralize. "Zápas jsem bral prestižně. Pro mě je to největší derby. Na jedné straně jsem srdcem Hodoňák a ke klubu mám vztah, na druhé straně pracuji pro Malenovice," vyprávěl zkušený trenér.

Hložánek potvrdil Krupicova slova o zlepšení herního projevu Rigumu. „Hodonín se letos hodně zvedl. Velkou zásluhu na tom má kolega Krupica, který dal týmu disciplínu a řád. Organizace hry vypadá jinak než v předchozích sezonách. Viděl jsem Rigum s Opavou a přál jsem mu postup. I kvůli tomu, abych mohl zůstat doma," řekl Hložánek.

Malenovicím na cestě do finále pomohlo i nečekané vyřazení Sudoměřic. Celek z Hodonínska nestačil ve čtvrtfinále na Poličku. Pokud by Hujsa a spol. postoupili mezi čtyři nejlepší týmy, utkaly by se právě s Malenovicemi. „Kluci říkali, že Sudoměřice letos měly problémy s úzkým kádrem. My jsme sice dokázali Poličku porazit i v sedmi lidech, ale každý zápas je jiný," dodal Hložánek, který má v týmu i bývalé hráče Sudoměřic Hofrichtera a Věchěta.

1. NHbl, 3. semifinále:

HBC Rigum Hodonín – TJ ACS Malenovice SV 2:4 (0:1, 0:1, 2:2), konečný stav série 0:3.

Branky: 39. Liščinský, 44. Helešic – 4. Kačor, 19. Skyba, 33. Sloboda, 45. M. Věchet

Rozhodčí: Pikula, Prudík.

Střely na branku: 24:27. Vyloučení: 6:6. Využití přesilovek: 1:2.

Diváci: 100

Hodonín: Šurýn (Lindner) – Mohyla, Kuba, Rákoczy, Salajka, Hanuš, Krupica, Zetocha, Hlavačka – Helešic, Hübl, M. Rapant, Krajsa, M. Tóth, Zbořil, Švagerka, Liščinský, Navrátil, D. Tóth.

Malenovice: Terna (Kašpárek) – Rzesotto, Kačor, Chmela, Novák, Konvička, Smolka – Navrátil, Kadlčák, Sloboda, Hofrichter, M. Věchet, Havlík, Skyba, Szotkowski, Říman, Šimíček, Kučera.