„Naši zápasníci tak zaznamenali parádní vstup do nové soutěžní sezony, který byl korunován ziskem šesti zlatých medailí,“ prohlásil organizační pracovník a trenér oddílu zápasu TJ Sokol Hodonín Jiří Baják.

V letošním ročníku prestižního mládežnického klání poměřili své síly zápasníci z šestnácti českých, moravských a slezských oddílů. Jasnou hvězdou celého turnaje se stal Filip Bartošík, který zvítězil v nejobsazenější váhové kategorii do devětatřiceti kilo.

Zástupce slováckého klubu podstoupil šest vítězných soubojů, ve kterých nasbíral padesát technických bodů. „Jako benjamínek v kategorii mladších žáků navíc dokázal porazit hned dva medailisty z loňského mistrovství České republiky,“ vyzdvihl Baják.

Suverénní turnajové vítězství v nejsledovanější kategorii mladších žáků si připsali Lukáš Grochál, Denis Lišťák a Jan Jaroš. Stejně jako Bartošík tak i Grochál zažil v Kladně povedenou premiéru po přestupu do vyšší věkové kategorie. „Lukáš se ve váze do pětatřiceti kilo utkal se třemi soupeři, přičemž všechny, včetně finálového soupeře Matěje Zvolánka z Havlíčkova Brodu, položil na lopatky,“ upozornil Baják.

O rok zkušenější Denis Lišťák si ve váze do sedmačtyřiceti kilo počínal jako ostřílený mazák a po třech lopatkových výhrách se mohl radovat ze zlaté medaile. Loňskou formu si i přes delší tréninkový výpadek zaviněný nemocí udržel dvojnásobný národní šampion Jan Jaroš, který ve váze do osmdesáti kilo nedal svým soupeřům žádnou šanci.

O skvělé Jarošově formě se přesvědčil i další hodonínský zápasník Tomáš Kotzian, který ve finálovém utkání Jarošovi podlehl vysoko na body.

Poslední dvě zlaté medaile získali v kategorii deseti a jedenáctiletých Alexandr Lucký a Martin Hvorecký. „Lucký v celém turnaji neztratil jediný bod a ve finále porazil osm nula domácího borce Dominika Luckého,“ informoval Baják.
Hvorecký na turnaji předváděl skvělou zápasnickou techniku, o čemž svědčí i jeho finálové vítězství nad Tadeášem Lehotským z Havlíčkova Brodu, kterého porazil dvanáct nula na technickou převahu.

Pohledným zápasnickým projevem se v Kladně prezentovali i další hodonínští medailisté. Roman Žáček, jenž je prvním rokem ve věkové kategorii osmi a devítiletých, si na žíněnkách počínal velmi chytře. „Přes tři vyřazovací souboje přešel až do finále, ve kterém po vyrovnaném boji prohrál o pouhé dva body s domácím borcem Lukášem Luckým,“ uvedl Baják.

Další stříbrné medaile vybojovali sourozenci Tadeáš a Ladislav Letochovi. Bronz v Kladně získali Alexandr Harca s Ondřejem Horňáčkem. Těsně pod stupni vítězů skončil Denis Vrba.