„Díky všem párům za parádní reprezentaci klubu i města Hodonína. Byl to prostě další fantastický víkend,“ pochvaluje si předseda TK Classic při SVČ Hodonín a hlavní organizátor víkendové akce Stanislav Chovančík.

Hned v dopoledních hodinách udělali svým fanouškům a hodonínským divákům radost Martin Berčík s Karolínou Petříkovou, kteří v kategorii dospělých C-latina skončili první. Mladá talentovaná dvojice nedala svým soupeřům žádnou šanci a zvítězila ve všech z pěti tanců. „Od poslední soutěže výrazně zapracovali na své výkonnosti ve všech směrech a i přes kvalitní konkurenci zejména slovenských párů si na domácím parketu vítězství nedali vzít,“ uvedl Chovančík.

Po Berčíkovi a Petříkové další radost a emoce přinesli fanouškům také Tomáš Hromek s Julií Balákovou. Šikovný pár ovládl nejvyšší kategorii dospělých B-latina. „I oni porazili své soupeře ve všech tancích a to naprosto deklasujícím způsobem,“ upozornil Chovančík.

Páry domácího TK Classic nedali divákům vydechnout ani v dalších kategoriích. Natěšené publikum tanečníky na oplátku mohutně povzbuzovalo a hnalo je k parádním výkonům.

Petr Buchlovský s Monikou Naďovou se postarali o zlatou medaili v kategorii seniorů I-C-latina, když zcela zaslouženě porazili své největší soupeře. „Prezentovali se vyzrálejším a přesvědčivějším výkonem než v minulých soutěžích. Zapracovali především na technice a výrazu, a tak si byť těsné vítězství opravdu zasloužili,“ tvrdí Chovančík.

Mezi dospělými B-latina se do finále prosadili i Lukáš Semela s Katarínou Kubíčkovou, kteří nakonec obsadili pátou příčku. „Byl to jejich teprve druhý start v letošní sezoně. Přípravu museli skloubit se studiem na vysoké škole, a tak je jejich umístění velmi příjemným překvapením,“ uvedl hodonínský šéf.

Odpoledne se do bojů o medaile zapojily také juniorské páry. Nejzajímavější a nejhodnotnější souboje byly k vidění v kategorii juniorů II. B, kde si v latinskoamerické části zcela suverénně počínali Adam Prágr s Nelou Samsonkovou. Dvojice mladých závodníků nedávno zaujala na soutěži v Olomouci a zahanbit se nenechala ani na domácí akci. Čeští reprezentanti věkem ještě junioři se nezalekli svých starších soupeřů a stejně jako kluboví kolegové jasně zvítězili. „Jsem spokojená. V minulosti jsem sice dosáhla několika pódiových umístění, ale úspěch na domácí soutěži si vychutnávám víc. V Hodoníně se mi vždycky lépe tančí, protože tu máme svoje publikum,“ říká Nela Samsonková.

Nadaná závodnice se tanci věnuje dva roky. „Baví mě to moc. Díky tomu se vlastně mohu líčit a hezky oblékat,“ usmívá se Samsonková. Stejně mluví i její parťák Adam Prágr. „Tancování pro mě znamená všechno,“ přiznává sympatický mladík.

Velmi hodnotné třetí místo si v kategorii junior I. C-latina vytančili sourozenci David a Linda Ondrušovi. K bronzu ještě přidali sedmé místo v kategorii juniorů II. C-latina. „I oni se tak zasloužili o velmi kvalitní reprezentaci a propagaci města Hodonína,“ prohlásil Chovančík.

Známý funkcionář upozorňuje, že za výkony a výsledky domácích párů stojí trenéři Klára Chovančíková, Václav Masaryk a Klára Adamová.

Soutěž již po sedmé uspořádal taneční klub Classic při SVČ a Středisko volného času Hodonín ve spolupráci s městem Hodonín a Masarykovým muzeem. Letošního ročníku Ceny SVČ a města Hodonína, která se v sobotu uskutečnila ve víceúčelovém sále Evropa na Národní třídě, se zúčastnilo 198 párů z šestnácti klubů Čech, Moravy a Slovenska. O medaile soutěžili dvojice téměř ve všech věkových kategoriích od dětí, mládež až po dospělé a seniory. Pořádající hodonínský klub reprezentovalo sedm dvojic. Další dva páry se omluvily kvůli nemoci. Václav Masaryk s Klárou Chovančíkovou zase dali přednost mezinárodní soutěži v Košicích. „Máme to trošku jinak než třeba kolektivní sporty. Nemůžeme si dovolit pořádat soutěže každých čtrnáct dní, protože to opravdu stojí velké peníze. Každým rokem v Hodoníně máme dvě akce. Jarní je určená nižším kategoriím D, C a B, na podzim hostíme i závodníky v prestižní kategorii A a mezinárodní třídu,“ informuje Chovančík.

Výsledky tanečníků TK Classic na domácí Ceně SVČ a města Hodonína 20171.místo - Adam Prágr & Nela Samsonková (junior II-B-lat. s výhrou všech pěti tanců)
1.místo - Martin Berčík & Karolína Petříková (dospělí C-lat. s výhrou všech pěti tanců)
1.místo - Tomáš Hromek & Julie Baláková (dospělí B-lat. s výhrou všech pěti tanců)
1. místo - Petr Buchlovský & Monika Naďová (senioři I-C-lat. s výhrou dvou tanců)
3. místo - David Ondruš & Linda Ondrušová (junior I-C-lat)
5.místo - Lukáš Semela & Katarína Kubíčková (dospělí B-lat)
7.místo - David Ondruš & Linda Ondrušová (junior II-C-lat)