Prešov ve dvanáctém kole potrápil házenkářky Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou – Důležité body musely získat v sobotním klání veselské panenky, aby měly dobře našlápnuto do play-off. V posledních letech totiž hrály pouze o záchranu. V cestě jim stály nepříjemné východoslovenky z Prešova, které jsou v házenkářské MOL Lize druhým nejlepším slovenským družstvem. První novoroční zápas v rámci dvanáctého kola neměl výrazného favorita. Čekalo se vyrovnané utkání, ve kterém rozhodnou chyby. Tak se i stalo. Celý první poločas a část druhého se týmy táhly v remízovém stavu. Až ve čtyřiačtyřicáté minutě po gólu Olšovské uteklo Veselí na rozdíl dvou branek. Od toho dvoubrankového náskoku se domácí hráčky odpíchly a své vedení do konce zápasu navýšily na konečných 25:20.

9.1.2018

Nová posila v kádru panenek. Bývalá hráčka Šaľy a druhé rakouské ligy v Eggenburgu, Eva Veselková, si proti Prešovu zapsala dva zásahy.Foto: Hynek Zdeněk

„Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, takže do utkání jsme vstoupili s tím, že nemůžeme nic podcenit, neboť Prešov je silný tým, který umí hrát dobře i venku. První poločas byl z naší strany ustrašený, dělali jsme množství technických chyb jak v útoku, tak i v obraně, a z toho hosté těžili,“ řekl trenér panenek Ľuboš Hudák.

Ačkoliv domácí celek díky Vinklárkové, která se prosadila v samém závěru první půle, vyhrál, část druhého poločasu pokračovala ve vyrovnané režii. Už na začátku čtyřicáté minuty mohla stav utkání navyšovat Soldánová. Ta ale rychlý protiútok neproměnila. O dvougólový náskok se šestnáct minut před koncem postarala Olšovská, která opět patřila k oporám celku a ukázala svou střeleckou fazónu. Do zápasu nastoupila i nová posila veselského kádru, bývalá hráčka interligové Šaľy, Eva Veselková, která svoji premiéru zahájila dvěma góly, a přispěla tak Jihomoravankám k veledůležité výhře 25:20.

„Mám velkou radost, že jsme zápas vyhrály, a že jsem hned po pár trénincích dostala příležitost se ukázat, čemuž jsem velmi ráda. Upřímně jsem to nečekala, protože se zatím s holkami zapracovávám do kádru a první týden byl pro mě těžký,“ popisovala spokojená Veselková.

Začátek utkání se vyvíjel pro Prešovanky velmi dobře. Ještě v třinácté minutě vedly 6:3. Avšak vítr z plachet jim vzala v polovině klání kanonýrka Olšovská. „Hráčky zapomněly, že zápas se hraje šedesát minut, nikoli třicet. První poločas se nám celkem vydařil. O tom druhém se mi těžko mluví. Hráčky přestaly hrát a začaly dělat školácké chyby,“ byl zklamaný kouč hostů, Dušan Daníš.

SHK Veselí nad Moravou – ŠŠK Prešov 25:20 (13:12).
Sestava a branky Veselí:Simona Lekešová, Dagmar Beranová, Adéla Hřebejková – Mária Olšovská 10/4, Pavlína Zemčíková 1, Kateřina Novotná 4, Dagmar Lukšíková 3, Kateřina Slováková, Nikol Vinklárková 4, Karolína Žáčková, Jana Šustková 1, Dominika Valovičová, Alžběta Klimešová, Tereza Divílková, Nikol Soldánová, Eva Veselková 2.
Žluté karty: Lukšíková, Šustková – Bačíková, Šutranová, Pavúková.
Rozhodčí:Přemysl Fukala, Radek Mohyla (Zuzana Füleová).
Diváci: 380.

Autor: Lucie Bydžovská

9.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

Rekonstrukce bitvy z druhé světové války. Ilustrační foto.

V závějích budou bránit Prusko. V Mikulčicích také okoštují pálenky a zelí

Carp show v Břeclavi.

Přednášky či výstava. Mezi kapraře zavítá i modelka Bučková

Vinařství roku je z Němčiček. Stávek kombinuje tradici s nápaditostí

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Růžová vína nemusí být jen mladá a lehká, mohou zrát a nabídnout mnohem víc. Takový pohled předává svým zákazníkům vinař Jan Stávek z Němčiček na Břeclavsku. Za svůj přístup v oboru se ve čtvrtek jeho firma stala Vinařstvím roku 2017. Vyhlášení výsledků se konalo v Brně. Doposud posledním vítězem bylo Zámecké vinařství Bzenec z Hodonínska.