„Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, takže do utkání jsme vstoupili s tím, že nemůžeme nic podcenit, neboť Prešov je silný tým, který umí hrát dobře i venku. První poločas byl z naší strany ustrašený, dělali jsme množství technických chyb jak v útoku, tak i v obraně, a z toho hosté těžili,“ řekl trenér panenek Ľuboš Hudák.

Ačkoliv domácí celek díky Vinklárkové, která se prosadila v samém závěru první půle, vyhrál, část druhého poločasu pokračovala ve vyrovnané režii. Už na začátku čtyřicáté minuty mohla stav utkání navyšovat Soldánová. Ta ale rychlý protiútok neproměnila. O dvougólový náskok se šestnáct minut před koncem postarala Olšovská, která opět patřila k oporám celku a ukázala svou střeleckou fazónu. Do zápasu nastoupila i nová posila veselského kádru, bývalá hráčka interligové Šaľy, Eva Veselková, která svoji premiéru zahájila dvěma góly, a přispěla tak Jihomoravankám k veledůležité výhře 25:20.

„Mám velkou radost, že jsme zápas vyhrály, a že jsem hned po pár trénincích dostala příležitost se ukázat, čemuž jsem velmi ráda. Upřímně jsem to nečekala, protože se zatím s holkami zapracovávám do kádru a první týden byl pro mě těžký,“ popisovala spokojená Veselková.

Začátek utkání se vyvíjel pro Prešovanky velmi dobře. Ještě v třinácté minutě vedly 6:3. Avšak vítr z plachet jim vzala v polovině klání kanonýrka Olšovská. „Hráčky zapomněly, že zápas se hraje šedesát minut, nikoli třicet. První poločas se nám celkem vydařil. O tom druhém se mi těžko mluví. Hráčky přestaly hrát a začaly dělat školácké chyby,“ byl zklamaný kouč hostů, Dušan Daníš.

SHK Veselí nad Moravou – ŠŠK Prešov 25:20 (13:12).
Sestava a branky Veselí:Simona Lekešová, Dagmar Beranová, Adéla Hřebejková – Mária Olšovská 10/4, Pavlína Zemčíková 1, Kateřina Novotná 4, Dagmar Lukšíková 3, Kateřina Slováková, Nikol Vinklárková 4, Karolína Žáčková, Jana Šustková 1, Dominika Valovičová, Alžběta Klimešová, Tereza Divílková, Nikol Soldánová, Eva Veselková 2.
Žluté karty: Lukšíková, Šustková – Bačíková, Šutranová, Pavúková.
Rozhodčí:Přemysl Fukala, Radek Mohyla (Zuzana Füleová).
Diváci: 380.