Svěřenkyně se ve čtvrtfinále Poháru ETTU představí již potřetí za sebou. Opět po roce se navíc hráčky slováckého celku o postup mezi čtyři nejlepší týmy evropské soutěže střetnou s maďarským Postásem SE Budapešť. Maďarský mistr se do Poháru ETTU přesunul z Ligy mistryň, kde skončil ve skupině C poslední bez jediného vítězství.

Postát Budapešť není pro Hodonín neznámým soupeřem. Oba celky se střetly v loňském ročníku mezinárodní Superligy. V semifinále hraném na dva zápasy byl úspěšnější český tým, který po remíze 5:5 v Budapešti doma vyhrál 6:3 a postoupil do finále Superligy. „Pro nás je každopádně velké plus, že nemusíme nikam daleko cestovat. Jinak Postás pochopitelně dobře známe. Předpokládám, že to bude vyrovnaný souboj, šance vidím tak padesát na padesát," uvedl šéf hodonínského klubu Richard Brhel.

Největší oporou Postásu je několikanásobná mistryně Evropy Nizozemka Li Jiao, kterou v družstvu doplňují Mercedes Nagyvaradiová, Rita Kertaiová, Krisztina Ambrusová a Eva Braunová. „S losem jsme spokojené. Čeká nás sice těžký, ale na druhé straně hratelný soupeř. Pokud navážeme na podzimní výkony ze zápasů superligy a Poháru ETTU, máme velkou šanci uspět," ví opora Hodonína Kateřina Pěnkavová.

Zklamaná z losu není ani Renáta Štrbíková. „Všechny týmy, která hrály Ligu mistryň, jsou favority, ale pokud zabojujeme, můžeme překvapit. Úplní outsideři zase nejsme. Když jsme bez Lenky Harabazsové vyhrály v Szekzsardu, můžeme uspět i jinde," pronesla bývalá hráčka Břeclavi a polského Tarnobrzegu.

Další čtvrtfinálové dvojice Poháru ETTU žen tvoří CP Lyssois Lille Metropole – TTC Kazaň, CTT Balaguer – Bursa Büyüksehir Belediyespor a Szekszard AC – ALCL TT Grand-Quevilly. Čtvrtfinále Poháru ETTU už se hraje na dva zápasy. První utkání se odehraje od 15. do 17. ledna, odveta je na programu mezi 22. a 26. lednem. „Pro diváky je to atraktivnější, na druhé straně pro nás by bylo snažší silný tým jednou porazit, než s ním uspět dvakrát," dodala Štrbíková.