„Myslím si, že šance na postup do finále jsou zhruba stejné. Bez Sindy (Shi Dan, pozn. red.) a v současné formě frýdlantské Dobešové bychom však měli velké problémy. Pokud nastoupí naše Číňanka, tak se naše šance podstatně navýší,“ myslí si předseda SKST ČSAD Hodonín Richard Brhel.

Bez malé usměvavé hráčky z pingpongové velmoci to však bude mít obhájce trofeje hodně těžké. „Alča a Hanka (Alena Vachovcová a Hana Matelová, pozn. red.) budou muset podat super výkony proti Dobešové a Hrachové. Souboj trojek je pak už nevyzpytatelný,“ nastínil nečínskou variantu první muž hodonínského klubu.

Čtvrteční krátká zpráva od pravoruké Číňanky však určitě vlila optimismus na hodonínské rakety. „Sháním letenku,“ psala ve čtvrtek Shi Dan. V pátek šéf klubu zabukoval letenku a v úterý se čekal přílet. Situace se však o víkendu podstatně změnila. „Sindy už byla v Pekingu na letišti, ale kvůli uzavření evropského vzdušného prostoru se sem nemůže dostat. Minimálně s jejím sobotním startem to vidím skepticky,“ chmurně zauvažoval Brhel. Všechny lety z Pekingu do Evropy jsou zatím posunuté o pět dnů. Naděje na účast Shi Dan v sobotním duelu je minimální.

I proto trenér úřadujících mistryň Ján Medvecký na první utkání s Frýdlantem může počítat jen s triem Vachovcová, Matelová, I. Pelcmanová. „Holky mají kvalitní přípravu v Linci a jsou v pohodě,“ přiblížil předseda hodonínského klubu.

Soupeřky měly obavy ze startu čínské pravačky. „Vše bude odvislé od toho, zda za Hodonín nastoupí Číňanka Shi Dan. To by pak byly naše šance hodně malé. Pokud však nenastoupí, můžeme s nimi odehrát slušný zápas,“ domnívá se hrající trenérka semifinálových soupeřek Marie Hrachová.