„Duel byl vyrovnaný na obou stranách, a bylo vidět, že Olomouc přijela odhodlaná podat takový výkon, aby neztratila šňůru neporazitelnosti. Zápas měl grády z obou stan. Rozhodly drobnosti, z naší strany to byla potence spojek,“ řekl veselský kouč Ľuboš Hudák.

Na palubovku se dostala i ex-hodonínská házenkářka, gólmanka Dagmar Beranová, která přišla v létě do veselského klubu právě z Olomouce. Ve dvaadvacáté minutě čelila sedmičce bývalé spoluhráčky Kubáčkové, která se brankově prosadila.

Hnacím motorem domácího týmu byly bezesporu dvě spojky a to Šustková s Olšovskou, které zaznamenaly dohromady jednadvacet branek. „Dnes jsme viděli velice zajímavý zápas, kterému nechybělo tempo, náboj, síla a spousta kombinačních akcí. Utkání sneslo vysoké měřítko na tuto soutěž. V první půli jsme dotahovali náskok soupeře, což nás stálo spoustu sil, ale dařilo se nám to. Ve druhém poločase, když to zjednoduším tak rozhodla produktivita a hra spojek, a taky se nám rozpadla obraná činnost,“ sdělil trenér Zory Olomouc Jan Hegar.

Důležitým momentem byla sedmačtyřicátá minuta, ve které se 19leté spojce Šustkové podařilo překonat hostující gólmanku Raškovou, kdy dostala svůj tým do tříbrankového vedení (26:23). V závěru podržela i několika dobrými zákroky i domácí brankářka Lekešová a emoce duelu neudržela pod kontrolou Hanačka Hurychová, která dostala po třech dvouminutových trestech červenou kartu.

Poslední klín do olomoucké rakve zatloukla dvě minuty před koncem pravá spojka Lukšíková, čímž definitivně pohřbila veškeré možné naděje na bodový zisk pro hostující celek. „Děvčata si dnešní výhru za výkon a bojovnost zasloužila. Díky naší disciplinované hře jsme protivníka ve druhé části trestali za individuální chyby a ztráty míčů při zakládání útoku. Chtěl bych holkám poděkovat za tento dobrý kolektivní výkon,“ řekl na závěr Hudák.

Veselanky můžou potvrdit dobrou herní pohodu již ve středu 18. října, kdy se představí v Praze na palubovce místní Slavie. Televizní utkání, které dává sportovní kanál ČT Sport, začíná v 18. hodin.

Sestava Veselí: Lekešová Simona, Dagmar Beranová, Adéla Hřebejková - Mária Olšavská 12/1, Kateřina Novotná 2, Dagmar Lukšíková 3, Kateřina Slováková, Nikol Vinklárková 3, Karolína Žáčková, Jana Šustková 9, Dominika Valovičová, Kateřina Klimešová, Alžběta Klimešová, Tereza Divílková, Nikol Soldánová 3
Nejvíce branek za Olomouc: Tereza Kubáčová 7/3, Martina Salčáková 6, Tatiana Gajdošíková 4
Rozhodčí: Horáček, Novotný
Diváci: 330

LUCIE BYDŽOVSKÁ