Hosté tak i bez jediné hráčky z Rakouska v sestavě potvrdily na Slovácku svoji letošní suverenitu a potřetí výhře v řadě zůstávají na čele skupiny B. Hodonín má po třech zápasech na svém kontě jedinou výhru.

„Porazil nás rakouský tým, který nemá v týmu žádnou Rakušanku,“ trefně poznamenal po zápase domácí kouč Ján Medvecký.

Niederösterreich nastoupil do utkání s mladou Slovenkou, velezkušenou Ruskou a Číňankou. A právě asijská hráčka duel třemi body rozhodla.

„Číňanka udělala tři body a nám bohužel nevyšla ani čtyřhra,“ řekla Alena Vachovcová.

Hostující hráčky k výhře nakročily hned v úvodní čtyřhře, ve které LI Qiangbing s Popovou porazily hodonínské duo Vachovcová – Matelová 3:1 na sety. „Zápas rozhodla pravděpodobně čtyřhra. Soupeř byl dobrý. Číňanka byla vynikající a Popová ukázala, že i po skončení reprezentační kariéry si stále drží svoji výkonnost,“ sdělil Medvecký.

Prvním bodem Hodonína kontrovala zkušená Vachovcová. Ta si snadno poradila talentovanou Kubrikovou.

Následně prohrály své zápasy Ivana Pelcmanová s Metolovou a hodonínské sny o remíze se začaly rozplývat.

V nejpohlednějším duelu pak sice porazila Vachovcová veteránku Popovou, ale Číňanka vzápětí smetla Pelcmanovou.

Dvojka Matelová pak splnila povinnost a porazila Kubrikovou, ale závěrečné slovo měly opět hostující hráčky. Vachovcová nestačila na LI Qiangbing a Metelová podlehla Popové.

„Potřebovali jsme porazit Popovou, což je sice starší hráčka, ale pořád hraje dobře. Je to něco jako naše Marie Hrachová. Myslela jsem si, že ji Hanka Matelová porazí,“ uvedla Vachovcová.

Šestinásobný český mistr si tak druhou porážkou zkomplikoval svoji situaci ve skupině B.

„V naší skupině je Niederösterreich suverénně nejlepší, což potvrdil i v Maďarsku, kde na rozdíl od nás dokázal vyhrát 6:2. Nás mrzí hlavně porážka s maďarskou Oroshazou. U nich se dalo hrát. Mohli jsme bojovat i o druhé místo ve skupině, takto to bude mnohem těžší,“ mínila Vachovcová.

Příští týden čeká Hodoňanky odveta s Orohazou, kterou budou chtít hodonínské hráčky určitě vyhrát.

Superliga žen: SKST ČSAD Hodonín – SVS Niederösterre­ich 3:6
Vachovcová, Matelová – LI Qiangbing, Popová 1:3, Vachovcová – Kubriková 3:0, Pelcmanová – Popová 0:3, Matelová – LI Qiangbing 0:3, Vachovcová – Popová 3:0, Pelcmanová – LI Qiangbing 0:3, Matelová – Kubriková 3:0, Vachovcová – LI Qiangbing 0:3, Matelová – Popová 0:3.