„Kvůli tomu jsme přijely. Není na nás už takový tlak. Jdeme si pro to a vyhrajeme," burcovala Hlaváčková.

Českému páru stačí, když zvládne jedno ze dvou z nadcházejících utkání, které je v All England Clubu určitě čekají, a pověsí si na krk medaili. „Co by pro mě znamenala? Úplně všechno," rozplývala se Hlaváčková.

Do čtvrtfinále s Hradeckou vstoupily velkolepě. Tchajvankám v úvodních čtyřech gamech darovaly jen dva míčky, po chvíli vedly 5:0. „I když jsme byly v úvodu trochu nervózní, začaly jsme solidně. Bez chyb, s výborným servisem. Myslím, že jsme docela využily jejich strachu," tipovala Hlaváčková.

Český pár pak trochu zbrzdilo ošetření, které si vyžádala Su-wej Pauza nám možná trochu uškodila. Prohrál tři gamy v řadě. „Přišlo mi, že Thajka byla z kurtu docela dlouho. Asi jsme si možná uvědomily, že na tabuli svítí stav 5:0 a zbývá jediný game do výhry v setu. Trochu jsme se toho zalekly, ale zvládly jsme to," těšilo Hradeckou.

Ve druhém setu překonaly ještě jednu překážku. Smazaly ztrátu 0:3, a pak už se mohly opájet dalším vítězstvím.

Jejich výkon ve wimbledonské čtyřhře graduje. „Cítila jsem se výborně už v prvních dvou zápasech. Ve čtvrtfinále mívám moment, kdy se vše láme. Lucka mě musí držet. Dneska jsme to vytáhly obě dvě," libovala si Hlaváčková.

Oběma možná pomohlo i ranní setkání s prvním českým medailistou v Londýně. „Měly jsme tu poctu s Vavřincem posnídat. S Luckou Šafářovou jsme se byly osobně podívat i na jeho jízdu. Bylo to úžasně motivující. Chci medaili taky," zdůraznila Hlaváčková.

Ke splněnému přání už jim schází poslední kroky. „Stojí proti nám druhé nejtěžší soupeřky po sestrách Williamsových. Musíme předvést to nejlepší, co v nás je," tušila plzeňská tenistka.