Celek z Hodonínska má za sebou mimořádně povedenou sobotu. Panteři totiž proti soupeřům z dolní poloviny tabulky demonstrovali svoji sílu. Ve dvou zápasech brali šest bodů, navíc s impozantním skóre 20:1. Jediný gól inkasoval spolehlivý brankář Frolec ve druhém zápase s Valticemi. Jinak byl zkušený gólman spolehlivý. „Branku pustil schválně, aby nemusel platit dvacet korun za vychytanou nulu," dobíral si kamaráda vedoucí ratíškovického mužstva Petr Dobeš.

Slovácký celek si v úvodním střetnutí bez problémů poradil s béčkem Lanžhota. Rezerva Sokola držela bezbrankový stav necelých devět minut. Odpor protivníka načal Viktor Příkaský, defenzivu soupeře pak pomohli rozprášit v závěru úvodní části jeho starší brat David se Zdeňkem Zemským. Druhá třetina se změnila v exhibici. Ratíškovice nastřílely Lanžhotu šest gólů za jedenáct minut, výhru favorita pak v závěru pečetily Blaha s Uhlíkem.

V zápase se kromě tradičních opor ukázal i obránce Jakub Filip. Posila z Brna zaznamenala pět asistencí. „Hrál opravdu dobře," pochválil beka Dobeš.

I když byl duel s Lanžhotem brzy rozhodnutý, odnesli si hráči Ratíškovic z utkání hned několik šrámů. Lukáš Křižka si poranil levé koleno, Zdeněk Zemský měl po střetu se soupeřovým gólmanem rozseknuté obočí. Oba borci ale nastoupili i do dalšího střetnutí.

Valtice byly houževnatější sok než Lanžhot. Pantery dostal do vedení v 5. minutě Kundrata. Definitivní klid dala Ratíškovicím až druhá třetina, kdy výtečný Zemský završil v krátkém sledu hattrick, a pak skóroval ještě Viktor Příkaský.

Ten se podílel i na pátém gólu Křižky, který v úvodu závěrečné periody bleskurychle zužitkoval početní výhodu. „Gól nám udělal velkou radost, protože na čtvrtečním tréninku jsme se nácviku přesilových her dost věnovali," řekl obránce Tomáš Opluštil.

Zápas už se za rozhodnutého stavu 5:1 v klidu dohrál. Panteři i přes zvýšené úsilí na vytouženou desítku nedosáhli. „Chtěli jsme si odvézt z Lužic dvě výhry, což se nám podařilo. Ani hra nebyla špatná. V týdnu jsme se věnovali nácviku přesilových her, což se nám vyplatilo. Máme za sebou úspěšný víkend," radoval se Petr Dobeš.

Spokojený byl i útočník Jiří Kundrata. „Oba výsledky hovoří za vše. Zápasy sice nebyly až tak jednoduché, ale dařilo se nám v útoku. Dobře hrála i obrana, skvěle zachytal gólman Frolec," řekl zkušený forvard, který přiznal, že zápas s Valticemi byl těžší než duel s Lanžhotem. „Druhý soupeř oproti Sokolu lépe bránil. Pak se nám ovšem podařilo dát nějaké branky, soupeř hru otevřel, což nám vyhovovalo," uvedl Kundrata.

Panteři se díky dvěma pohodovým výhrám udrželi v čele soutěže. Před druhým Bzencem, mají osmibodový náskok, ale odehrané dva zápasy navíc. Takže boj o postup bude ještě velmi zajímavý. „Bzenec je na tom fyzicky o něco lépe než my. Jeho hra nám moc nesedí. Přesto věřím, že první místo udržíme," dodal Kundrata.

Jihomoravský přebor mužů:

FBK Panthers Ratíškovice – FBC Valtice 9:1 (1:0, 4:1, 4:0)

Branky: 15., 17. a 25. Zdeněk Zemský, 26. a 37.Viktor Příkaský, 29. a 36. Tom Blaha, 5. Jiří Kundrata, 28. Lukáš Křižka – 23. Dalibor Bukovský.

FBK Panthers Ratíškovice – TJ Sokol Lanžhot B 11:0 (3:0, 6:0, 2:0)

Branky: 11., 19. a 24. David Příkaský, 14. a 37. Tom Blaha, 22. a 37. David Uhlík, 9. Viktor Příkaský, 10. Zdeněk Zemský, 20. Martin Jakeš, 21. Tomáš Opluštil.

Ratíškovice: Frolec – Gajdík, Jakeš, Opluštil, Zlámal, Filip – Křižka, V. Příkaský, D. Příkaský – Kundrata, Blaha, Zemský – Uhlík.