„Ani jeden zápas se nám příliš nevyvedl,“ přiznal hrající předseda FBK Panthers Ratíškovice David Příkaský. Loňský třetiligista vyrazil za dalším dvojzápasem se čtyřmi obránci a šesti útočníky. „Pár kluků chybělo, ale to bylo hlavně kvůli tomu, že někteří hráči nechodí na tréninky. Proto jsme je ani nebrali,“ vysvětlil Příkaský.

Tomu se duel s Telnicí nechtěl příliš hodnotit. „Hráli jsem opravdu katastrofálně. V obraně jsme udělali spousta chyb a v útoku jsme zase byli neškodní,“ pravil Příkaský. Jediný gól Ratíškovic vstřelil za nepříznivého stavu 0:3 Karel Lačňák. „Klidně jsme mohli dát i pět branek. Bohužel jsme nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance,“ posteskl si zkušený útočník.

Před soupeřovým brankářem selhali David Uhlík, Lačňák a Jiří Křižka. Svůj den neměl ani gólman Frolec, který propustil za svá záda sedm branek.

Ve druhém zápase narazili panteři na favorizovanou rezervu Hattricku Brno. „Soupeř je někde jinde. V první polovině zápasu jsme se ale drželi,“ řekl Příkaský. Ratíškovice hrály s brněnským celkem po úvodní části bez branek. Pak však udělali hráči slováckého celku několik chyby, které dokázal soupeře potrestat.

David Uhlík sice dokázal zajímavý duel na chvilku zdramatizovat, závěr zápasu už ale patřil Hattricku.

Ratíškovice připravila o lepší výsledky i nedisciplino­vanost. „Hodně jsme faulovali. Hned třikrát jsme hráli ve třech,“ pravil Příkaský.

Panteři jsou se čtyřmi body předposlední. „Naše bilance je bohužel tristní,“ poznamenal Příkaský. Podle předsedy FKB Panthers může za mizerné výsledky hlavně přístup k tréninkům. „Bohužel někteří hráči vůbec netrénují. V týdnu se nás z různých důvodů schází málo. No a pokud se pořádně netrénuje, jde výkonnost dolů,“ řekl Příkaský.

Ratíškovice navíc doplácejí na časté cestování a změny prostředí. Jsme zvyklí na dubňanskou Želvu. V jiných halách jsme poloviční," dodal Příkaský. Pokud se panteři brzy neproberou, čeká je příští rok pád do florbalového podpalubí.

Jihomoravská liga mužů:

FBK Panthers Ratíškovice – FK Orel Telnice 1:7

Branka Ratíškovic: Karel Lačňák

FBŠ Hattrick Brno B – FBK Panthers Ratíškovice 4:1

Branka Ratíškovic: David Uhlík

Ratíškovice:
J. Frolec – Opluštil, Racek, Gajdík, Holešinský – D. Příkaský, Uhlík, Lačňák, J. Kundrata, J. Křižka, Dziadkowiec.