Šéf jihomoravského oddílu věří, že se aprílové počasí konečně umoudří a že si na závody najdou cestu také fanoušci. „Budeme rádi za podporu co nejvíce Hodoňáků,“ říká Švrček.

Ten společně s kolegy z výkonného výboru a trenéry veslařský klub posunul zas o něco dál. „Máme nové šatny a saunu přilehlou ke kavárně. Za chvíli už se rozehrají první zápasy v plážovém volejbale a na vodu vypustíme draka s paddleboardy. Jsem šťastný, že se nám postupně daří rozšiřovat mládežnické kategorie a výsledkem jsou stále přibývající úspěchy. Naše ambice se upínají hlavně k nastupující generaci, avšak dospělí musí také zabrat a být jim vzorem. Jsme jeden klub a každý kdo se třeba přijde jen na chvíli podívat, se stane naší součástí. Chtěl bych tak všem předem poděkovat za podporu,“ prohlásil Švrček.

Hodonínští veslaři zahájili letošní sezonu na mezinárodní regatě O pohár SNP v Piešťanech na vodní nádrži Slňava. V mladších žácích se v sobotní i nedělní jízdě z vítězství na dvojskifu radovali Šimon Hýbner a Šimon Foltýn, kteří pak na čtyřce společně s Adamem Kouřilem, Jakubem Čechem a kormidelníkem Ondřejem Horniakem přidali třetí místo. Starší žákyně Lea Hýbnerová s Barborou Mlýnkovou zabodovaly prvním místem v sobotním dvojskifu a čtyřce párové s SVK Břeclav. Hýbnerá rovněž uspěla také ve skifu.

Starší žáci na nepárových čtyřkách, které byly přípravou na závod osem na pražské Primátorky, obsadily druhé, respektive třetí místo.

Úspěšnější čtveřice Filip Mlýnek, Radim Slabý, Patrik Madarás, Juraj Kříž s kormidelníkem Ondřejen Horniakem v neděli zvítězila na párové čtyřce. Další posádka ve složení Nikolas Dvorský, Martin Slavík, Daniel Kouřil, Michal Caletka dojela čtvrtá. „Na dvojskifech přidali druhá a třetí místa,“ hlásí trenérka Pavla Svitáková.

Dorostenci, kteří si na Slovensku příliš nevěřili, také dosáhli velmi dobrých umístění. Patrik Hačunda se na skifu probojoval až do finále A, kde obsadil výborné třetí místo. Šikovný hodonínský veslař pak na dvojskifu se Zdeňkem Foltýnem skončil čtvrtý. Ondřej Bolebruch vyhrál finále B ve skifu i dvojskifu s ostravským Piskořem. Společně ovládli závod čtyřek párových. „Junioři Václav Baldrián s Michalem Hvoreckým zvítězili ve čtyřce párové ve společenství s STU Bratislava, třetí byli na dvojskifu a Baldrián senzačně čtvrtý ve skifu,“ hlásí Svitáková. Juniorky Veronika Brovjáková a Klára Caletková nejlepší výkon podaly na čtyřce párové, která se jela společně s kategorií žen.

Členky slováckého klubu obsadily čtvrté místo, když vítězství získala hodonínská Veronika Brázdová ve společenství s SVK Břeclav. Brázdová svedla také velký boj ve skifu žen s bratislavskou Markulínovou, který však pro sebe získala Slovenka. Druhé místo přidala na dvojskifu s břeclavskou Buzrlovou. Hodonínský veslař André Rédr v mužském skifu obsadil třetí místo. S Janem Brázdou skončili ve dvojskifu pátí. „Proti slovenským závodníkům to měli hodně složité,“ říká Svitáková.

Série veslařských závodů pokračovala o víkendu šestačtyřicátým ročníkem Mezinárodní regaty mládeže v Brně, kde se na přehradě představili starší žáci, dorostenci a junioři. Součástí bylo také Akademické mistrovství České republiky na skifech a dvojskifech. „Tam jsme sesbírali dvě první místa díky André Rédrovi a Veronice Brázdové, která ještě získala druhé místo na dvojskifu s Konopovou,“ informuje Svitáková.

O den dříve se v Brně utkali dorostenečtí reprezentanti České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska při Olympic Hopes Regatě. Hodonínské barvy na mezinárodní akci hájil pouze Tomáš Hujňák ve dvojskifu. „I když obsadil až čtvrté místo, byla to pro jeho závodní kariéru cenná zkušenost,“ ví Svitáková.

V samotné mládežnické regatě byly výsledky střídavé stejně jako počasí. Oba závodní dny poznamenaly lokální bouřky. Stříbro na čtyřce s kormidelníkem vybojovali ve finále A žákyně ve složení Melská, Polášková, Mlýnková, Hýbnerová a kormidelník Horniak.

Mlýnková s Hýbnerovou ještě přidali čtvrtou příčku na dvojskifu. „Což je příslib do budoucna pro tuto nově složenou posádku.,“ říká trenérka VK Hodonín.

Svitáková dále připomíná, že loni úspěšná dorostenecká čtyřka až na jednoho přestoupila do kategorie juniorské. „Díky tomu se vytvořila nová spolupráce s STU Bratislava, která zatím vychází. Posádka ve složení Gonda, Michlík, Baldrián a Hvorecký totiž dosáhla vítězství v nedělním finále na čtyřce bez kormidelníka,“ dodala.