„Rádi bychom dali možnost nejmenším hráčům a hráčkám porovnat své dovednosti s týmy z ostatních měst,“ říká jeden z hlavních organizátorů a tvář turnaje Lukáš Bábíček. „Hodonín, jako tradiční florbalová bašta a klub ŠSK Očov trpí malou koncentrací kvalitních týmů a trenérů, a proto jsme přišli s touto myšlenkou. Ta doplňuje ucelený koncept florbalových aktivit, které chceme mladým hráčům nabídnout. Jsou tu velké osobnosti, které mohou malým dětem, ale také rodičům otevřít oči,“ doplnil člen širšího reprezentačního týmu mužů České republiky a opora extraligových Bulldogs Brno.

Bábíček, který stál také u historicky prvního florbal kempu pro děti, který se konal koncem letních prázdnin v Hodoníně a v Lužicích, láká na turnaj celky ze širokého okolí. „Na Hodonínsku totiž působí pouze týmy Očova a Dubňan. Ty jediné hrají oficiální soutěž elévů a mladších žáků. Pro skutečnou zábavu a měření sil se záměrem posunout se dále je to však málo,“ říká Bábíček. „Hlavním cílem turnaje je však především dětská radost a motivace při zápasech. Dále možnost dalšího florbalového růstu, vzbudit v dětech touhu po vítězství a pobavit sebe i ostatní,“ dodal Bábíček, který se na turnaji možná také představí ve své florbalové výzbroji.

Hodonínský odchovanec láká na klání i diváky. „Rádi bychom pozvali i rodiny a přátele všech dětí. Přijeďte své ratolesti povzbudit a pomozte tak navodit tu správnou vánoční atmosféru. Na setkání s vámi se těšíme,“ pravil Bábíček.

Florbalové klání se koná 30. prosince. Turnaj startuje v hodonínské sportovní hale v 8.00. Týmy se mohou přihlásit na emailu jurawagner@seznam.cz do 10. prosince. Více informací o turnaji najdete na www.floorballkemp.cz, www.sskocov.cz nebo na facebooku.

Retro vánoční florbalový turnaj

Turnaj pro všechny věkové a váhové kategorie od dorostenců výše.
Kdy: 29. prosince 2011
Kde: Sportovní hala TEZA
Propozice turnaje na wwwfloorballkemp.cz
Přihlášky na jurawagner@seznam.cz