Odchovanci hodonínského florbalu se rozhodli podpořit mladé hráče z domovského města. Oba brankáři chodili na základní školu Očovská, v jejímž týmu sbírali medaile na republikových šampionátech mezi mladšími i staršími žáky. Poté se stali oporami extraligových Buldoků z Brna. Nyní uspořádali tréninkový kemp, který se uskutečnil v Hodoníně a Lužicích.

„Florbal má v Hodoníně velkou tradici, vyrůstalo a vyrůstá zde mnoho nadějí. Hlavním problémem je však motivace dětí a jejich velká florbalová úmrtnost. Mnoho hráčů končí ihned po ukončení povinné školní docházky,“ uvedl Wagner.

Společně s Bábíčkem, jenž je momentálně jedničkou Buldoků a pere se o místo v reprezentačním áčku, měl zapůsobit jako hlavní motivátor. Oba dokázali, že i kluci z okresního města se mohou dostat na výsluní.

„Vykládáme jim, jak to chodí ve velkém florbalw,“ říká Wagner. „V klubech to mají pořád stejné. Někteří mi říkali, že vůbec netrénují a jenom hrají. Což je na jednu stranu fajn, ale pokud se chtějí věnovat florbalu naplno, tak jim potom chybí základní návyky,“ pokračuje. „Na soustředění jsme se zaměřili na přihrávky, zpracování míčku, techniku střely běhání nebo na strečink,“ dodal.

Kemp byl určený hráčům ve věku od deseti do patnácti let. „Přihlásil nás Katčin otec. Ostatní holky z týmu o tom nevěděly. Soustředění je náročnější než běžný trénink, ale vše zvládám v pohodě. Trenéči jsou v pohodě, ale moc velký respekt k nim zase nemám,“ uvedla hráčka Hroznové Lhoty Monika Náhlíková.

Ta patří mezi velké naděje okresního ženského florbalu. „Velkým talentem je i hodonínský Václav Černoch,“ poukázal na dalšího účastníka kempu Wagner, který se do Hodonína vrací k mládeži. „Některé děti bych si chtěl vytáhnout k sobě. Jsou totiž nesmírně šikovné a snaží se,“ pochválil nové svěřence Wagner.

Ten patří společně s Petrem Burešem, Martinem Michalcem a Markem Bábíčkem mezi nejznámější hodonínské odchovance. Největší hvězdou kempu je ale Lukáš Bábíček. Jede z nejlepším brankářů v republice se snažil mladým florbalistům předat bohaté zkušenosti z extraligového klubu a reprezentace. „Nápad vznikl před dvěma lety, bohužel se nám ho podařilo zrealizovat až teď. Na konci prázdnin přišla vhodná doba, navíc jsme měli čas,“ uvedl Bábíček, který chtěl stejný kemp uspořádat ještě v Brně. „Už to ale nevyjde,“ posteskl si.

Rodáka z Hodonína děti na kempu překvapily svými dovednostmi a zápalem pro populární sport. „Kluci i holky předčili mé očekávání. Jsou na tom opravdu dobře. Základy mají,“ pochválil mladé florbalisty ze Slovácka Bábíček.

Reprezentační gólman ovšem počítal s větší účastí. „Chtěli jsme více dětí. Dva kluci, kteří byli přihlášení, vůbec nepřijeli. Jeden klučina měl špatnou krev a musel kemp opustit. Další dva kluci zase odjeli v sobotu na dovolenou,“ vypočítával ztráty Bábíček.

Podle něj je největším problémem mladých sportovců lenost. „V době facebooku a dalších různých vymožeností se děti věnují více těmto činnostem než sportu. To je bohužel špatně. Nikomu se v dnešní době nechce chodit na tréninky. Všichni by jenom hráli. Ale tak to nefunguje. Když se chci zlepšovat, o to víc musím trénovat,“ říká Bábíček. „Z toho důvodu jsme chtěli děti namotivovat. Vždyť i kluk z Hodonínska se může dostat do juniorské ligy nebo do extraligy dospělých,“ uzavřel Bábíček.