Českým dorostenkám scházel k vytouženému bronzu jediný gól. Šustková a spol. totiž v souboji o třetí místo podlehly Norsku 22:23 a nakonec skončily na mezinárodní akci čtvrté. „Zklamání bylo velké, protože jsme na Norky měly. Bohužel jsme nezvládly koncovku, když nám chyběla jediná branka," posteskla si Jana Šustková.

Rodačka z Velké nad Veličkou byla jedinou zástupkyní Slovácka na sledovaném klání. I když turnaj končily české dorostenky se slzami v očích, neměly se mladé hráčky za co stydět. „Některé zápasy bych přirovnala k interligovým duelům, jiné utkání byly jednodušší, ale celkově to byla dobrá konfrontace se silnými soupeři. Byla to pro mě velká zkušenost," řekla Šustková.

Veselskou spojku nejvíce překvapily Rusky, naopak víc čekala od vrstevnic ze Švédska. Celkově ale byla s úrovní European Open i se svojí rolí v týmu spokojená. „Dala jsem osmadvacet branek a na palubovce strávila spoustu času," hlásila sympatická dívka.

V Göteborgu, který leží v provincii Västergötland na západním pobřeží Švédska u zálivu Kattegat, však měla se svými spoluhráčkami čas i návštěvu lunaparku, prohlídku města a nákupy.

Studentka Obchodní akademie Veselí nad Moravou se ovšem po dlouhé a náročné sezoně těšila domů a na chvíli volna. Od házené si však dlouho neodpočine, protože už v pondělí jednadvacátého července začíná slovácký celek přípravu na další sezonu. „Letos to mám hodně nabité, ale nestěžuji si. Házená mě baví," pronesla Šustková.

Talentovaná spojka, která si na začátku letošního roku odbyla premiéru mezi ženami, patří mezi nejžádanější házenkářské zboží v České republice. I když rodačka z Horňácka obdržela v létě několik nabídek, bude i v dalším ročníku WHIL hájit barvy Veselí. „Zůstávám," potvrdila šikovná házenkářka.

Na rozhodnutí Šustkové nic nezměnila ani výměna trenéra. Kouče Jozefa Hantáka totiž na lavičce Jihomoravanek nahradil další slovenský lodivod, Ľuboš Hudák. „Změna trenéra může mít pozitivní i samozřejmě negativní vliv, je to i o tom, jak si lidé sednou. Každopádně věřím, že vedení klubu udělalo dobře a že pan Hudák byl nejlepší volbou," pronesla mladá spojka, která sice bývalého trenéra Michalovcí a Hlohovce osobně nezná, ale i tak se na nový interligový ročník těší. „Veselí omlazuje hráčský kádr a příští sezona zase bude hodně náročná, ale věřím, že pod vedením zkušeného kouče a za podpory vedení klubu ji zvládneme," dodala Šustková.

European Open 2014

Výsledky dorostenek České republiky: Česko – Švédsko 19:16 (9:9), Česko – Nizozemsko 16:16 (7:10), Finsko – Česko 18:21 (11:13), Česko – Švýcarsko 26:22 (14:11), Česko – Rusko 14:23 (8:10). Semifinále: Česko – Dánsko 16:28 (6:14), Zápas o 3. místo: Česko – Norsko 22:23 (15:14).

Konečné pořadí: 1. Rusko, 2. Dánsko, 3. Norsko, 4. Česká republika, 5. Rumunsko, 6. Švédsko, 7. Maďarsko, 8. Švýcarsko, 9. Nizozemsko, 10. Slovensko, 11. Polsko, 12. Island, 13. Francie, 14. Litva, 15. Rakousko, 16. Faerské ostrovy, 17. Finsko, 18. Kosovo.