Rodačka z Vracova zatím na mezinárodní scéně sbírá cenné minuty. V posledním domácím zápase s Orenburgem se však dočkala svých prvních bodů v prestižní soutěži, když se v poslední čtvrtině blýskla úspěšnou trojkou. „Nějak zásadně jsem to neprožívala," usmívá se Holešinská, které kamarádi a známí přezdívají Peca.

Dobrá nálada vám evidentně neschází. Jak hodnotíte dosavadní průběh sezony? Jste spokojená se svými výkony a herním vytížením?

V první polovině sezony se nám dařilo, v juniorkách a v první lize jsme ani jednou neprohrály. Od Nového roku jsou naše výkony horší, čemuž odpovídají i naše výsledky. Snad se na vrchol sezony dostatečně připravíme a v kategorii juniorek obhájíme titul. Moje výkony byly ze začátku trochu nevyrovnané, ale poslední dobou se to hodně zlepšilo, takže jsem spokojená.

V juniorkách patříte mezi klíčové hráčky. Jaká je ale vaše role v extraligovém tý­mu?

Petra Holešinská
Datum narození: 12. března 1997, Vracov.
Národnost: česká.
Výška: 175 cm.
Pozice: rozehrávačka.
Předchozí působení: Jiskra Kyjov, BK SŠMH Brno.

Nějakou zásadní roli v týmu nemám, jde spíš o nabrání zkušeností do budoucna. Pro mladou rozehrávačku je těžké prosadit se proti zkušenějším hráčkám. Pravidelně nehraji, zápasy se často kříží s duely v první lize či juniorce, a proto nastupuji spíše tam, protože dostávám více minut na hřišti.

Letos jste debutovala i v Eurolize. Jak vzpomínáte na své první utkání v této prestižní evropské soutěži?

Poprvé jsem nastoupila v domácím zápase proti španělské Salamance. V tu chvíli mi skoro nedošlo, že jdu poprvé hrát nejlepší evropskou soutěž.

Letos se Brnu v Eurolize vůbec nedaří. Jaká je nálada v týmu po třinácti porážkách?

Nálada je i přes třináct porážek dobrá. Všichni dobře víme, že máme mladý a nezkušený tým, který na většinu soupeřů v Eurolize nestačí.

V čem jsou extraligové zápasy a duely v Eurolize rozdílné?

Určitě je největší rozdíl v rychlosti a kvalitě, ale taky v síle a zkušenostech. V tomto ohledu jsou euroligové hráčky úplně jinde.

Býváte před euroligovými zápasy nervózní?

Před zápasem nebývám nervózní skoro vůbec, beru to jako každý jiný zápas.

Vnímáte při zápase třeba diváky?

Diváky při zápase nevnímám. Na této úrovni se musím soustředit pouze na zápas.

Je pro vás výhoda, že je v brněnském kádru spousta mladých děvčat, nebo byste se raději učila a zlepšovala od zkušených hráček či reprezentantek?

Určitě je to výhoda, protože mám větší šanci dostat se na hřiště. Na mém postu ale máme reprezentantky Ivanu Jalčovou a Katku Hindrákovou, které mi hodně radí a pomáhají.

Jste v kontaktu s bývalými spoluhráčkami z Kyjova či trenérem Štěpánkem?

Občas se v Kyjově potkám s holkami i trenérem. Ten navíc často jezdí ve středu na euroligové zápasy do Brna. Jinak moc v kontaktu nejsme.

Čeká vás letos nějaká významná reprezentační akce?

V červenci se ve Slovinsku koná mistrovství Evropy hráček do osmnácti let, ale reprezentační dres zatím nemám vůbec jistý, takže se musím snažit, abych se do týmu dostala a akce se zúčastnila.

Holešinská je lechtivější v obraně
„Je na tom střelecky dobře, ale velmi nevyrovnaná. Ruku má dobrou, jen je lechtivější v obraně, i vzrůstem menší. Přehled rozhodně má, může se vypracovat v dobrou hráčku, ale musí pracovat a chtít."
Trenér IMOS Brno Jan Bobrovský