„Posílené Malenovice o hráče Třince nám dali lekci, jak se má hrát hokejbal. Nejen po herní, ale i kolektivní stránce. Na mě působily velmi jistým a sebevědomím dojmem. Když jsem viděl, s jakou chutí a s jakým obrovským nasazením jdou do hry,uvědomil jsem si, s kým máme tu čest. Soupeř nám nedal žádnou šanci. Proti nám potvrdil roli favorita a zaslouženě vyhrál oba zápasy," uvedl hodonínský kouč Petr Krupica.

Jeho tým prohrál v sobotu 2:7. Domácí rozhodli o své výhře už v úvodní půlhodině utkání. „Po první třetině jsme prohrávali už o tři branky. Když jsme na začátku prostřední části inkasovali čtvrtý gól, bylo po zápase. Jelikož jsme chtěli ušetřit síly na druhý duel, rozdělili jsme tým na čtyři formace," řekl Krupica.

Hodonín dokázal ve třetí třetině zkorigovat na konečných 2:7. Mezi střelce se zapsali Helešic s Kubou.

Do nedělního střetnutí vstoupil Rigum aktivně. Slovácký celek dlouho držel bezbrankový stav. „V úvodní části jsme byli možná i o něco lepší. Bohužel jsme neproměnili přesilové hry. Pokud bychom dali vedoucí gól, třeba by se zápas vyvíjel trochu jinak. Domácí se na začátku prostřední části dostali v početní výhodě do vedení a ve zbytku utkání už na hřiště kralovali," pravil Krupica.

Rigum ani v neděli na zvrat neměl. „S tak silným soupeřem nejsme schopní otáčet zápasy. Kluci ještě v sobě nemají takovou vnitřní sílu. Kluci během duelu propadli panice, na střídačce byl místy chaos," pronesl Krupica.

Ten se po úvodních semifinálových zápasech na nic nevymlouval. „Malenovice jsou jiný level. Na jejich úroveň ještě nestačíme. Pořád se máme co učit," řekl Krupica.

Hodonínští hokejbalisté ale ani po dvou porážkách neskládají zbraně. V domácím prostředí si budou chtít sezonu prodloužit. „Víme, že doma nás čeká minimálně jeden duel. Chceme si před vlastním publikem napravit reputaci a důstojně se s fanoušky rozloučit," uvedl Krupica.

Kouč Hodonína věří, že by mohl Rigum hrát v příštím ročníku ještě o vyšší příčky. „Pokud budou kluci na sobě pracovat stejně jako letos, tak máme šanci se v dalších letech vyrovnat nejlepším týmům první ligy. Zatím jsou ale Malenovice s Jihlavou někde jinde," dodal trenér Rigumu.

Semifinále 1. NHbl

1. zápas: TJ ACS Malenovice SV – HBC Rigum Hodonín 7:2 (3:0, 3:0, 1:2). Stav semifinálové série: 2:0

Branky Hodonína: David Helešic, Michal Kuba

Střely: 29:22, vyloučení: 7:9, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 1:0.

2. zápas: TJ ACS Malenovice SV – HBC Rigum Hodonín 6:1 (0:0, 3:1, 3:0)

Branka Hodonína: Michal Tóth

Střely: 35:31, vyloučení: 7:4, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 1:0.