Hodonín v sobotu porazil Českou Třebovou 2:1, v neděli zase přehrál Poličku 3:1. V obou zápasech se trefil hrající předseda klubu Tomáš Novotný.

„V domácím prostředí jsme potvrdili svoji narůstající formu. Oba výsledky jsou těsné, ale naše vítězství zasloužené,“ řekl kouč Rigumu Petr Krupica. Ten o víkendu poprvé využil služeb útočníka Drtičů Michala Kuby, který využil volna a nastoupil za Hodonín v obou domácích zápasech. „Ať je to jak chce, Michal už ve svých dvaadvaceti letech pravidelně nastupuje za první tým SHK. Svým dobrým výkonem nám pomohl. Každý takový hráč, který hraje hokej, je pro nás přínosem,“ pronesl Krupica.

Hodonín nastoupil k mistrovskému utkání po dvoutýdenní přestávce. Nerozehranost se na hráčích Rigumu neprojevila. „Dva týdny jsme jenom trénovali a dostávali se do herní pohody,“ řekl hodonínský kouč.

Rigum vstoupil do zápasu s Českou Třebovou dobře. Už po první třetině vedl slovácký celek 2:0. Do vedení poslal Rigum Novotný, druhou branku přidal Helešic. Celek z východních Čech se snažil, utkání v prostřední části kontaktním gólem zdramatizoval. Dobře hrající domácí však těsný náskok uhájili. „Proti České Třebové jsme udělali první krok k tomu, abychom se udrželi v horních patrech tabulky. Soutěž se začíná vyrovnávat,“ pronesl Krupica. Bývalý skvělý hokejbalista ocenil i výkon soupeře. „Česká Třebová podala velmi bojovný výkon. Hráli jsme proti mladým a běhavým klukům, kteří nevypustili žádný souboj a do všeho šli naplno. Svojí chytrostí jsme zápas dotáhli do vítězného konce,“ řekl Krupica.

Hodonín zvládl i nedělní duel proti Poličce. Kometa sice na Slovácku dlouho vedla, Rigum ale v závěrečné části přidal a třemi brankami zajímavý zápas rozhodl. „Utkání jsme měli pod kontrolou. Naši převahu jsme bohužel nedokázali využít gólově. Od první minuty se nám totiž střelecky nedařilo,“ uvedl Krupica.

„V zápase jsme si vytvořili řadu šancí. Do vedení se ovšem dostal soupeř, který se náhodně dostal k míčku a dal gól,“ pokračoval. „I za nepříznivého stavu jsme věřili ve zvrat a až do konce jsme šli za vítězstvím. Od stavu 1:1 jsme na hřišti kralovali,“ dodal.

Na výhře 3:1 se gólově podíleli Michal Rapant, Novotný a Krajsa. „Postavení v tabulce dokazuje naše zlepšení. Už nejsme banda dobrovolných hasičů, ale fungující tým,“ vzkázal soupeřům hodonínský trenér.

Rigum Hodonín – Kometa Polička 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Branky Hodonína: Rapant, Novotný, Krajsa

Střely: 23:18, vyloučení: 4:6, využití přesilovek: 1:0.

Rigum Hodonín – Česká Třebová 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky Hodonína: Novotný, Helešic

Střely: 29:19, vyloučení: 7:5, využití přesilovek: 1:1.