Národní hokejbalová liga pokračovala o víkendu dvěma koly. Oba zástupci hodonínského okresu se v sychravém počasí vydali do východních Čech.

Hodonín se v sobotu představil na půdě nevyzpytatelného Heřmanova Městce. Hosté ze Slovácka se na umělé trávě v úvodu zápasu spíše rozkoukávali a zvykali na nový povrch, na kterém nikdy předtím nehráli. Úvodní nápor domácího týmu však Hodonínští přečkali.

Hosté postupem času hru vyrovnali, ale více šancí měl Městec.

Hodonín zvládl zápas po taktické stránce téměř dokonale a na rozdíl od minulých zápasů nemilosrdně trestal chyby domácích.

Rigum poslal do vedení na začátku prostřední části obránce Zetocha, který domácího brankáře překonal tvrdou ranou od poloviny hřiště. Pak ale musel autor vedoucí branky kvůli zranění ze zápasu odstoupit.

Východočeši se snažili o vyrovnání, ale brankář Krýsa svůj tým několikrát podržel. Hosté byli v koncovce mnohem produktivnější. Na rozdíl dvou branek zvyšoval další dalekonosnou střelou Novotný, který nachytal domácího gólmana od vlastní modré čáry.

Třetí direkt zasadil útočně naladěnému Městci Petr Krupica. Byla to druhé branka Hodonína při vlastním oslabení.

Domácí se gólu dočkali v době, kdy hráli ve třech proti pěti. Radost Městce ale vzápětí utnul v pokračující přesilové hře Krupica.

Domácí svůj tlak vystupňovali čtyři minuty před koncem. Brankář Krýsa však i nadále ničil sebevědomí domácích střelců. Hodonín nakonec vyhrál po výborném výkonu 4:2. „Vítězství se zrodilo díky obětavosti, trpělivosti a skvěle zvolené taktice trenéra Lindnera,“ uvedl kapitán Rigumu Zdeněk Hlavačka.

V neděli dopoledne narazil Hodonín na poslední tým tabulky. Hradecké béčko však vlétlo do utkání jako uragán a po třech minutách vedlo 2:0. Hosté stačili vývoj zápasu do konce úvodní části zvrátit.

V úvodu prostřední části Hradec bleskově srovnal nechytatelnou bombou z mezikruží po skvěle vyhraném buly. Hodonín po vyrovnávací brance znovu zabral a dvěma rychlými bankami odskočil na 5:3. V té době se zdálo, že hosté mají osud utkání pevně v rukou.

Hradec nepříznivý stav ještě více nakopl. V přesilové hře se přiblížil na rozdíl jediné branky a těsně před sirénou stačil ještě díky teči srovnat na 5:5. „Utkání bohaté na góly se muselo lidem líbit,“ řekl Hlavačka.

Hradec posílený o hráče z extraligy ve třetí části dominoval a nedovolil Rigumu téměř nic. Oslabený Hodonín hrál bez nasazení, bez chuti i nápadu. Zato Hradec se dostával do přečíslení čím dál častěji. „Běhavost, chuť, srdce, skvěle sehraná vhazování a hlavně obrovský důraz před bránou. To byl diametrální rozdíl mezi oběma týmy,“ pravil Hlavačka.. Hradec tak nečekaně, ale naprosto zaslouženě zaznamenal v letošním ročníku první vítězství v normální hrací době. Rigum naopak ztratil veledůležité body v boji o playoff.

Druhý okresní zástupce, SK Sudoměřice, byl proti béčku Hradce lepším týmem. Hosté zlomili odpor posledního týmu až v závěrečné části, kdy se prosadili pětkrát.

Naopak v neděli se Sudoměřicím příliš nedařilo. Městec nastoupil s pěticí hráčů Letohradu a Pardubic a v zajímavém zápase přestřílel celek z Hodonínska 8:4.

Ve vyrovnané tabulce jsou Sudoměřice páté, Rigum je se ztrátou šesti bodů sedmý.

Ježci Heřmanův Městec – HBC Rigum Hodonín 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Branky Hodonína: Petr Krupica 2, Zetocha, Novotný

Střely na branku: 38:38. Vyloučení 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:2. Diváci: 30.


Hradec Králové B – HBC Rigum Hodonín 8:6 (2:3, 3:2, 3:1)

Branky Hodonína: Tomáš Novotný 4, Lukáš Kostelanský, Petr Krupica

Střely na branku: 36:24. Vyloučení 5:1. Využití přesilovek: 1:2. Diváci: 20.


Hradec Králové B – Sudoměřice 3:7 (1:2,2:0,0:5)

Branky Sudoměřic: Hladký 3, Kaluža, Mahdal, Hofrichter, Hujsa


Heřmanův Měštec – Sudoměřice 8:4 (2:2,3:0,3:2)

Branky Sudoměřic: M. Věchet 2, Hladký, Hofrichter