Rezerva Rigumu nastoupila do zápasu s několika hráči A-týmu. A ti si pohodový duel užívali. Hlavně spolupráce Tótha s Mrázem a Vybíralem se musela líbit.

Čejkovice vydržely být rovnocenným soupeřem pouze úvodních pět minut. Poté už si hrstka fanoušků kladla jednoduchou otázku: Kolik?

Jako první překonal gólmana Čejkovic Konečného střelou od modré čáry Michal Tóth. Na rozdíl dvou branek zvyšoval v 10. minutě Říha. Převahu Rigumu využil po chybě Pelikána Mráz.

Čejkovice na favorita nestačily. Důkazem byla přesilová hra Motoru, behěm které nemusel gólman Čtvrtníček vůbec zasahovat. Na 4:0 zvyšoval opět pohotový Mráz. V prostřední části překonal Konečného ještě kapitán Jánoš a Vybíral. V největší šanci Čejkovic se ocitl na konci 26. minuty Slezák, jeho pokus však zastavila levá tyč. V závěru druhé třetiny završil hattrick Mráz.

V závěrečné části se Rigum prosadil ještě třikrát. Na Konečného vyzráli Vybíral, Hanuš a Zbořil. Závěr se tak nesl v exhibiční náladě. „Já bych neřekl, že to byl zase až tak lehký zápas. Bylo to první utkání. Na hřišti jsme se spíše seznamovali. I když jsem poctivě trénovali, tak zápasy nás prověří víc. Vysoká výhra nás ale těší,“ řekl po úvodním zápase nově zvolený kapitán rezervy Rigumu Petr Jánoš.

Motoru první duel vůbec nevyšel. „Bylo na nás hodně vidět, že skoro vůbec netrénujeme. Nemáme naběhané, navíc je to začátek sezony. Góly jsme dostaly po individuálních chybách. Některé byly hodně laciné. Měli jsme minimálně šancí. Přechod do útoku absolutně ždáný, nedokážeme si pořádně přihrát,“ kroutil hlavou kapitán Čejkovic Marian Pelikán.

Tomu se nelíbil ani výkon rozhodčího. „Za stavu 0:6 jim pomohl i sudí. V závěru pískal dost neobjektivně,“ mínil Pelikán. Čejkovice ani v letošní sezoně nepomýšlí na nejvyšší příčky. „Hlavně chceme postoupit do play off,“ dodal Pelikán.

1. kolo Regionální hokejbalové ligy:

HBC Motor Čejkovice – HBC Rigum Hodonín B 0:10 (0:3, 0:4, 0:3)

Branky: 12., 17. a 28. Mráz, 24. a 33. Vybíral, 6. Tóth, 10. Říha, 19. Jánoš, 33. Hanuš, 38. Zbořil

Diváci: 30. Vyloučení: 3:2.

Čejkovice: Konečný – Bohunský, Šťavík, Duchoslav, Skřítecký – Nalík, Hlaváč, Slezák, Pelikán, Dobiš, Studýnka, J. Pikulík, L. Pikulík

Rigum: Čtvrtníček – Hanuš, Zbořil, Klečka, Jánoš – Z. Hlavačka, Hübl, Helešic – Mráz, Tóth, Vybíral – Vojáček, Říha, Flégr