Béčko hodonínského Rigumu kráčelo na podzim od vítězství k vítězství.

„Nespokojenost by asi nebyla na místě,“ říká sekretář a zároveň hráč Rigumu Tomáš Zetocha. „Nejtěžší zápas jsme sehráli s Gladiátory, které jsme porazili jen o gól,“ pokračuje.

Zároveň si je ale dobře vědomí, že na jaře se karta může obrátit. Stačí pár těsných porážek, pár smolných duelů nebo zahozených šancí.

„V soutěži je spousta dobrých mančaftů, které nás mohou přeskočit. Rozhodně to nebude tak jednoduché, jak to vypadá,“ je si jistý Zetocha.

Zcela samostatnou kapitolou je pak play off. Tam se teprve ukáže, kdo jak na tom je.

Mužstvo těží z výhody, kterou mu zabezpečuje A tým. Někteří hráči tak pendlují mezi okresní ligou a druhou nejvyšší soutěží.

„Kluci mají více zkušeností. Někteří jsou zase oproti jiným celkům kvalitnější. Asi i víc trénujeme. Na některých soupeřích už je třeba vidět, že začínají stárnout. Nemají takové výsledky,“ zamýšlí se.

Přes zimu Rigum očekává klidné období. Žádné významné příchody nebo odchody, žádné větší změny.

Na řadu přijde příprava na náročné jaro. Tým hodlá získat titul. Patří k největším favoritům. Loni mu prvenství uteklo až ve finále vyřazovacích bojů. Titul pro sebe urvali hokejbalisté CSKA.

„Chtěli bychom jim to oplatit. Ovšem můžeme vypadnout my nebo oni. Taky se můžeme potkat v semifinále,“ spekuluje Zetocha.

Že by ale hráči Rigumu měli z úřadujících mistrů největší respekt, se podle něj tvrdit nedá.

„Respekt máme ze všech lepších týmů. S nimi je to ale akorát vždycky vyhecované. Pokud se ale sejdou v dobré sestavě, utkání jsou kvalitní. Myslím, že i pro diváky. Nahoru dolů, spousta šancí. Musí se líbit,“ uzavírá.