Rigum nastoupil do nové sezony se čtyřmi novými hráči, ale bez trenérů Petra Krupici a Milana Kuby, kteří po ročním působení u týmu dali přednost práci v SHK. „Musíme někoho sehnat. Bez trenéra to není ono," uvedl šéf hodonínského klubu Tomáš Novotný.

Tomu se podařilo přilákat na Slovácko hned sedm nových hráčů. „Využili jsme toho, že se Malenovice nepřihlásily do soutěže. Se sedmi hráči jsme se domluvili na hostování. Jsou to dva brankáři a pět hráčů do pole," informoval Novotný.

Proti Vsetínu navlékli dres Hodonína brankář Tomáš Kašpárek, obránce Radoslav Tomek a útočné trio Martin Kadlčák, David Šimíček a Marek Navrátil.

Z loňského kádru naopak v prvním mužstvu Rigumu skončil zadák Zdeněk Hlavačka. Mladíci Švagerka s Kovářem zase budou hrát v okresní lize za Rigum C.

„Měli bychom být silnější než v loňské sezoně, kdy jsme skončili třetí. Play off je pro nás prioritou, naším snem pak účast ve finále," pravil Novotný.

První krok Hodonínští bez větších problémů zvládli. Zápas se Vsetínem rozhodl hráči slováckého celku hned v úvodní části, kdy se prosadili třikrát. Do vedení poslal Rigum Tomek, na 2:0 zvyšoval další bek Zetocha a třetí ránu zasadil soupeři Dominik Tóth.

Domácí byli i v prostřední části jasně lepší. Svoji převahu korunoval Rigum dalšími dvěma góly. Čtvrtou branku přidal ve 21. minutě Michal Rapant, o pár vteřin později překonal hostujícího gólmana Diplíka i Michal Kuba.

Vsetín se dokázal střelecky prosadit pouze jednou. Na konečných 5:1 upravil v závěrečné části kapitán Michoněk.

"Na to, že jsme v létě neměli moc tréninků, tak to nebylo špatné. Zápas rozhodla první třetina, ve které jsme dali tři branky. Bylo nás hodně, a tak jsme rychle střídali, což se nám vyplatilo," dodal Novotný.

Sudoměřice, druhý zástupce Hodonínska ve druhé nejvyšší hokejbalové soutěži, měly o víkendu volno. První národní liga pokračuje dalšími zápasy o víkendu. Hodonín i Sudoměřice se v sobotu i v neděli představí v domácím prostředí. Týmy ze Slovácka se utkají s Českou Třebovou a Poličkou.

1. NHbL

HBC Rigum Hodonín – HBC Vsetín 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)

Branky: 3. Tomek, 6. Zetocha, 10. D. Tóth, 21. M. Rapant, 21. Kuba – 34. Michoněk

Rozhodčí: Popelka, Černý

Střely na branku: 27:14

Vyloučení: 5:5

Využití přesilovek: 3:0

Diváci: 80

Hodonín: Lindner (Kašpárek) – Salajka, Tomek, Mohyla, Kuba, Hanuš, Zetocha, Zbořil – Helešic, Hübl, Novotný, M. Rapant, Kadlčák, Kostelanský, Šimíček, M. Navrátil, J. Navrátil, M. Tóth, D. Tóth.