„Je to vítězství celého kolektivu. Celý tým podal bojovný výkon. Chtěli jsme tři body a ty jsme si domů odvezli. Byla to vydřená výhra,“ uvedl hodonínský kouč Petr Krupica, který vyzdvihl výkon gólmana Petra Lindnera. „Podržel nás. Na našem vítězství má šedesátiprocentní podíl,“ pochválil gólmana Krupica.

Hosté začali na východě Čech dobře. Ve 4. minutě poslal Rigum do vedení hokejista Michal Kuba. Domácí tým ale dokázal odpovědět ještě do konce úvodní části. „Česká Třebová po vyrovnávací brance ožila, začala nás mačkat a přehrávat,“ řekl Krupica.

Rigum ovšem dobře bránil a vyrážel do rychlých protiútoků. V závěru druhé třetiny vybídl Krajsa krásnou přihrávkou ke skórování mazáka Zbořila, který střelou do odkryté branky poslal svůj tým znovu do vedení.

Hodonínu patřil i úvod závěrečné části. Převahu však Rigum nevyužil. „Do sedmatřicáté minuty jsme nepustili soupeře z jeho vlastní třetiny. Pak nás ale začali domácí přehrávat. Kvůli zbytečným vyloučením jsme byli pod tlakem, naštěstí jsme přečkali i oslabení pět na tři,“ uvedl Krupica.

Jeho tým přežil bez úhony přečkal nápor České Třebová a v závěru naopak udeřil potřetí. Při power play domácích vystihl chybnou rozehrávku Michal Rapant, který poslal do přes celé hřiště míček do opuštěné klece a upravil na konečných 3:1.

„Je to dobrý vstup do sezony. Zápas ale nebyl jednoznačný. Domácí na nás byli velmi dobře připravení. Zápas byl vyrovnaný. Proto jsem moc rád, že jsme ho dovedli do vítězného konce,“ pravil Krupica.

1.NHbL

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HBC Rigum Hodonín 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky Hodonína: Kuba, Zbořil, Rapant

Střely na branku: 17:19. Vyloučení: 7:9. Využití přesilovek: 0:1. V oslabení: 0:1.