HBC Autosklo H.A.K. H.Králové - HBC Rigum Hodonín 3:4 po samostatných nájezdech (2:1, 1:1, 0:1)
Branky: 3. Bačovský (Novák), 11. Bačovský (Konderla), 26. Novák (Bacovský, Tesař) - 13. Procházka (Jankovič), 19. Konrady (Hofrichter), 35. Hofrichter (Hausner), rozhodující nájezd Hofrichter.
Střely: 22:34, vyloučení: 5:9, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:0


"Celý zápas nás držel Honza Šimara v brance. Na našem vítězství má velký podíl. Na nájezdy jsme si věřili, protože v gólmanech jsme měli větší kvalitu," pochválil svého svěřence kouč Rigumu Miroslav Hložánek.

Hodonínu se vstup do zápasu vůbec nepovedl. Hráči unavení z dlouhé cesty nedokázali dostatečně pokrýt domácího střelce Bačovského, který v první třetině překonal brankáře Šimaru hned dvakrát. "Měli jsme náročnou cestu a hodně dlouho nám trvalo, než jsme se rozehráli. Místo tří hodin jsme totiž cestovali skoro čtyři a půl. Bylo to únavné a v tom začátku zápasu to bylo vidět .Kluci byli nerozhýbaní," hledal příčinnu špatného vstupu do utkání trenér Hložánek.

Hosté se probudili až v závěru první třetiny. Snížení přinesl po přihrávce Jankoviče Procházka. Hodonínu se podařilo vyrovnat v úvodu prostřední části. Trefil se Konrady."Byl to celkem vyrovnaný zápas. V poslední třetině jsme měli trošku navrch. Závěr zápasu jsme bohužel odehráli v oslabení," dodal Hložánek. Závěr dramatického zápasu patřil hostům. Ve 35. minutě vyrovnal Hofrichter. Tentýž hráč pak v samostatných nájezdech rozhodl o tom, že dva body putují na jih Moravy. Hodonín je po patnácti kolech stále předposlední. Na desátou Opavu však ztrácí pouhý bod.