Pět přesilovek Rigumu rozhodlo o osudu střetnutí Hodonína s vedoucím Třincem. Všechny totiž využil. Nejprve poslal domácí do vedení Petr Uřičář, když nečekanou ranou překonal brankáře Heczka. Na rozdíl dvou branek zvýšil v 10. minutě Prochászka.

Prostřední část nabídla několik zcela zbytečně tvrdých zákroků a příliš trestů. Třinec doplatil na Slovácku na obrovskou nedisciplinovanost a zcela zbytečnou podrážděnost. Další přesilovky využili Uřičář s Novotným. A když zvýšil ve 24. minutě velmi dobře hrající Petrovič na 5:0, vypadalo to s hosty všelijak, jen ne dobře.

Slezané se ve zbytku utkání částečně zklidnili, a gólem Tomise snížili. V pohodě hrající Rigum si náskok v pohodě hlídal. Až přišla 39. minuta, ve které hosté dvěma góly utkání zdramatizovali. „To je přesně náš problém. Trošku povolíme, a pak se nám to vrátí,“ sdělil hrající kouč Rigumu Tomáš Novotný.

Hosté v závěru Hodonín zatlačili, ale brankář Lindner svůj tým podržel. Na druhé straně mohli po rychlých únicích zvýšit Prochászka s Hýblem, ale brankář Heczko již neinkasoval.

„Po včerejšku panuje velká spokojenost. Musím kluky pochválit. K zápasu přistoupili výborně, dobře jsme běhali. Soupeř nám svými zbytečnými fauly hodně pomohl,“ uvedl Novotný.

V sobotu Rigum proti Porubě dlouho vedl, ale hosté v závěrečné části skóre srovnali. V samostatných nájezdech nakonec Hodonínští svého soupeře udolali. „Hráli jsme na tři obrany a čtyři útoky, byli jsme v nejlepším složení. Soupeře jsme jednoznačně přestříleli, ale nedokázali jsme se prosadit střelecky. Je to škoda, mohli jsme mít o bod víc,“ dodal Novotný.

Rigum Hodonín – HBC Třinec 6:1 (2:0, 3:1, 1:2)
Branky: 5. a 19. Uřičář, 24. a 36. Petrovič, 10. Prochászka, 23. Novotný – 28. Tomis, 39. Simajchl, 39. Srotkowski
Střely na branku: 28:26. Diváci: 75.
Hodonín: Lindner (Krýsa) – Hlavačka, Salajka, Novotný, Horňák, Veselý – Helešic, Uřičář, Hübl, Petrovič, Procházska, Valovič, Tran, Mohyla, Mráz, Tóth.

HBC Rigum Hodonín – TJ Sokol Poruba 4:3 po samostatných nájezdech (1:0, 2:2, 0:1)
Střely na branku: 25:11. Vyloučení: 4:6. Využití přesilovek: 0:1.