Klub po jarním pádu chce ozdravit samotný předseda oddílu Tomáš Novotný, který na trenérském postu hodlá vylepšit pokřivené renomé Rigumu. Tým mají osvěžit třeba i posily z konkurenčního CSKA. „Já mám v plánu vyhrát první ligu a pokusit se o extraligu,“ říká před začátkem sezony Novotný.

Příprava. „Kluci chodili na tréninky pravidelně. Udělali jsme to, co jsme potřeboval. S přípravou jsem spokojený,“ sdělil Tomáš Novotný. Hokejbalisté Rigumu se připravovali výhradně v domácích podmínkách. V závěru přípravy pak Rigum ovládl i kvalitně obsazený turnaj v Kyjově.

Nový trenér. Po Miroslavu Hložánkovi tým převzal samotný předseda oddílu Novotný. „Bývalý trenér skončil kvůli rodinným důvodům. Padl na mě post trenéra. Zatím to vypadá, že tým budu trénovat já,“ uvedl Novotný.

Nový projekt. Rigum se snažil během letní přestávky navázat spolupráci s ostatními okresními kluby. Ambiciozní klub toužil vybudovat silný tým prošpikovaný řadou hráčů z konkurenčních týmů. „ Snažil jsem se domluvit s vedením okresního svazu i jednotlivými mužstvy. Mám takový plán, že bychom sice hráli pod hlavičkou Rigumu, ale jednalo by se spíše o výběr Hodonína. Na vyšší úrovni totiž nemůžeme ostatním celkům konkurovat pouze s hráči jednoho klubu. Nějaký zájem sice byl, ale očekával jsem vstřícnější postoj ostatních. Každopádně tři vyrovnané útoky máme,“ pravil Novotný.

Změny. Rigum během léta opustili hráči, kteří byli v Hodoníně na hostování. Do zlínských Malenovic se vrátili brankář Terna a obránce Machuta, Badin s Němcem zamířili zpátky do Brna. Tým naopak posílila čtveřice hráčů. Z mistrovského CSKA přišla úderná dvojice Petrovič – Krajsa, úzký kádr doplnila i dvojice nováčků Martin Tran a Juraj Kolínek. „Po sezoně u nás zůstala jen kostra týmu. Tým jsme posílili. Věřím, že noví kluci budou platnými hráči,“ konstatoval Novotný.

Ten by rád přivítal v kabině i kvalitního brankáře. „Chceme se posílit ještě na brankářském postu. Naši brankáři Lindner s Krýsou nějakou kvalitu mají, ale v náročné sezoně bude potřeba asi ještě větší, protože výborný gólman je základ,“ mínil předseda oddílu.

Ambice. „Úvodní zápasy ukážou, jak na tom jsme,“ trefně poznamenal Novotný. Los Rigumu vůbec nepřál. Hodonín se v úvodních třech duelech představí na soupeřově hřišti. Dvakrát zajíždí Helešic a spol. na sever Moravy, ve třetím kole se hodonínští utkají s Jihlavou. Věrným příznivcům se Rigum předvedou až 26. září proti Malenovicím. Cíle má však Hodonín nejvyšší. „Chceme se pokusit o návrat do extraligy,“ pronesl Novotný.

Béčko. Dlouholetý vítěz okresní hokejbalové ligy hodonínský Staropramen se musel v posledním nervy drásajícím finále sklonit před uměním týmů z Větrné hůrky. „Finále bylo oboustranně hodně kvalitní. I v této sezoně chceme samozřejmě titul vyhrát. V okresní lize bude čtrnáct týmů, bude to o to zajímavější,“ dodal Novotný.