Dvaadvacátý ročník Běhu okolo Hlbokého znovu poznamenaly zmatky na trati, několik běžců opět zabloudilo. Několik metrů navíc si zaběhla i vítězka Irena Pospíšilová. „Jelikož jsem byl i na trati v ulicích, tak jsem viděl, že tam sice byli pořadatelé, ale pokud neví, co mají dělat a nebo je jim to jedno, tak tam ani nemusí být. Bylo to sice lepší než loni, ale pořád je co zlepšovat,“ uvedl na stránkách hodonínského běžeckého klubu ředitel Moravsko-slovenského běžeckého poháru Pavel Bíla.

Hlavnímu závodu nepřálo ani počasí. „Sobotní závod nám připomenul, že podle kalendáře je sice již jaro, ale přesto nás zima ještě potrápí. Při dětských kategorií nám bylo ještě hej. Běhalo se letos pouze na trávníku fotbalového hřiště, a tak si to mohli všichni užívat. Bohužel při startu hlavního závodu již tradičně foukalo a začalo se zatahovat. A zatímco se běžci řítili do cíle rozhicovaní po těžké šichtě na náročné trati, my diváci jsme již byli zmrzlí a klidně bychom nepohrdli ani svařeným vínem,“ pronesl Bíla.

Na start hlavního závodu se postavilo přes sto závodníků a závodnic. Jundor a ženy běžely čtyři kilometry, muži tradičně devět. „Celkem startovalo v Hlbokém ve všech kategoriích rekordních 159 závodníků,“ uvedl Bíla.

V cíli byl první trnavský běžec Ondrej Puškár, který potvrdil roli favorita a s obrovským náskokem si doběhl pro vítězství. Druhou příčku si pohlídal Ján Matůš, třetí skončil veterán Jan Kotyza.

Vítěz společného Moravslo-slovenského běžeckého poháru 2011 Luděk Durďák.

Ženský závod byl o poznání vyrovnanější. Z dalšího vítězství se nakonec radovala Irena Pospíšilová. Závodnice AHA Vyškov porazila druhou Danu Dobiašovou z Borského Mikuláše o osm vteřin. Třetí doběhla s více než minutou ztrátou Miloslava Smyková.

Závod veteránů nad padesát let ovládl kyjovský Pavol Klimeš, mezi šedesátníky triumfoval znvu skvělý Vladimír Varmuža. V mužské kategorii nad pětašedesát let zvítězil Ferdinand Husár. Vítězství si domů odvezli i Zuzana Stoličná s Martou Durnovou. Prvně jmenovaná kralovala ženám nad pětatřicet, veselská běžkyně zase triumfovala v nové kategorii nad pětačtyřicet let.

V sobotu se vytrvalci všech věkových kategorií představí na hřišti Mogulu, kde se uskuteční další ročník populárního Běhu osvobození Vacenovic. „Celý seriál teď nabere neskutečné obrátky. Do konce dubna budeme závodit každý víkend a další měsíc to budou během prvních čtrnácti dní čtyři závody,“ informoval Bíla.