1. zápas: Opava – Hodonín 3:2. "Od začátku sobotního utkání nám rozhodčí nedali šanci k tomu, abychom do zápasu vnesli naše umění a od prvních minut nás poškozovali. Fauly si doslova vymýšleli. Naši hráči na sobě cítili křivdu a místo hry se věnovali rozhodčím. Pokud nás arbitři nechali hrát v pěti, tak jsme začali Opavu přehrávat. V prostřední části jsme dali gól na 1:3 a soupeř znejistěl. První branky dala Opava v přesilových hrách.

V závěrečné části jsem se snažili utkání zvrátit. Když už jsme se dostali do tlaku, tak pan rozhodčí Nezbeda z Třince nás poslal dvě minuty před koncem do čtyř. Nicméně i v oslabení jsme si vytvořili tlak, dvacet vteřin před koncem dokonce orazítkoval Michal Kuba tyč. Pan rozhodčí udělal všechno proto, aby domácí vyhráli.

Nevím, co si mám myslet o tom, když jsem před utkáním nesl sudím zápis o utkání s registračními průkazy, tak pan rozhodčí seděl v hospodě u piva s vedoucím mužstva Opavy. To je pro mě nepochopitelné, to si nesmí žádný rozhodčí dovolit. Sudí Nezbeda mě dokonce zakázal nahlas komunikovat s hráči na střídačce."

2. zápas: Opava – Hodonín 4:3. "Do nedělního zápasu jsme šli s čistou hlavou. Bohužel bez Tomáše Novotného, který musel se zablokovanou páteří do nemocnice. Vůbec se nemůže hýbat. David Helešic má zase odraženou patu. Michal Tóth nastoupil i přes bolesti. Byli jsme citelně oslabeni, ale odhodláni ve druhém čtvrtfinálovém zápase uspět.

V úvodní části jsme drželi bezbrankovou remízu. Byl to boj o každý metr, šance měly oba týmy. V prostřední části jsme pokračovali v disciplinovaném výkonu. Bohužel jsme se nevyvarovali dvou osobních chyb, které soupeř dokázal potrestat. Branky jsme dostali v rozmezí od 25 do 30. minuty.

O druhé přestávce jsme stáhli hru na dvě lajny, vybrali jsme deset nejlepších hráčů, kterým se v zápase nejvíce dařilo. Chtěli jsme utkání zdramatizovat a výsledek otočit. To se nám podařilo, kdy jsme třemi góly během deseti minut otočily z 0:2 na 3:2.

Bohužel dvě minuty před koncem zaúřadovali arbitři, kteří nám ve 43. minutě zcela nesmyslně vyloučili Luboše Krajsu. Jenom proto, že si pokryl míček a hráč Opavy přes něj přepadl. Domácí toho využili. Vzali si oddechový čas a v čase 44:05 vyrovnali na 3:3. Náš brankář tvrdí, že v době, kdy padl gól, byla posunutá branka. Já to tvrdit nemohu, protože jsem to neviděl. Následně přišel další sporný moment, kdy byl jeden z našich hráčů vyloučen přesně v čase, kdy jsme dostali třetí gól. Takže přesilovka Opavy pokračovala. Domácím se však v početní výhodě nedařilo usadit v našem obranném pásmu, tudíž nám rozhodčí bezdůvodně vyloučili i Michala Kubu. Tři vteřiny před konce nám soupeř zasadil kudlu do zad. Rozhodčí nás dokázali během dvou minut neuvěřitelným způsobem poškodit. Domácí v závěru dvakrát vyhodili balonek v útočním pásmu mimo hřiště a hra, která se měla přesunout do středního pásma, zůstala před naší brankou. To se stalo třicet vteřin a sedm vteřin před koncem. A právě to byl ten důvod posledního gólu. Další podpásovkou bylo to, že v době, kdy jsme byli ve třech, pan rozhodčí ani nepočkal na to, až si náš centr postaví hráče tam, kam potřeboval.

Pokud svaz na takovéto důležité utkání nebude posílat delegáty nebo nějakou kontrolu, která zaručí čistý průběh, tak bohužel zvěrstvo, co se stalo v Opavě, bude pokračovat. Vůbec se nedivím tomu, že zájem o hokejbal klesá. Pokud se budou dít tyto věci, zájem bude klesat i dál.

Po dvou porážkách se pokusíme dát dohromady a doma sérii prodloužit až do pátého utkání. Bohužel pokud dvakrát vyhrajeme pojedeme zase do jámy lvové. Oba zápasy ovlivnil rozhodčí, což by se v první lize stávat nemělo. Pokud si takovéto věci dovolí rozhodčí v play off, tak je něco špatně. Vím, že se domácím vždy dává pár procent navíc. Za svoji kariéru si něco podobného nepamatuji. Nechci opravdu svalovat vinu na rozhodčí, ale kdo to neviděl, těžko to pochopí. Ve všech našich hráčích je obrovská křivda."

NHBL čtvrtfinále: SHC Opava – HBC Rigum Hodonín 3:2
(2:0, 1:1, 0:1)

Branky Hodonína: Helešic, Rákoczy

Střely na branku: 28:19, vyloučení: 8:9, využití přesilovek: 2:1.

2. čtvrtfinále: SHC Opava – HBC Rigum Hodonín 4:3 (0:0, 2:0, 2:3)

Branky Hodonína: Zetocha 2, Krajsa

Střely na branku: 25:20, vyloučení: 4:7, využití přesilovek: 2:2.