Zklamání bylo na straně poražených velké. Hráčky Hodonína dlouho živily naději na postup do další fáze mezinárodní soutěže, nakonec odjížděly domů rozladěné. Semifinále Poháru ETTU měly nadosah, ale nakonec jim těsně uniklo. „Je to škoda, ale ve sportu nejde nic naplánovat. Navíc ve stolním tenisu opravdu někdy rozhodne i jediný míček," říká šéf hodonínského klubu Richard Brhel.

Předsedu jihomoravského oddílu vyřazení štve. „Samozřejmě jsme všichni zklamaní, ale na druhé straně nás těší, že jsme se silným soupeřem odehráli dva výborné zápasy. Škoda, že jsme doma nevyhráli větším rozdílem," prohlásil Brhel.

Podle zkušeného funkcionáře rozhodl čtvrtfinálovou bitvu již úvodní duel, který se v Mart aréně odehrál v pátek večer. I když domácí tým po více než třech hodinách udolal maďarského protivníka 3:2, hodonínské hráčky moc dobře věděly, že měly na víc. „Rozhodl už první zápas. Pokud bychom doma vyhráli 3:1, bylo by to jiné," míní Brhel, který s odstupem času lituje především překvapivé porážky Renáty Štrbíkové s Mercedesz Nagyvaradiovou.

I úterní čtvrtfinálová odveta v Budapešti přinesla velké drama. Sled událostí a výsledků však byl jiný než před čtyřmi dny v Hodoníně. „Když se mě před zápasem někdo ptal, jak to dopadne, tak jsem mu řekl právě výsledek 3:2. Ale netušil jsem, zda vyhrajeme my, nebo soupeře. Nakonec uspěly domácí hráčky," uvedl Brhel, který správně předpokládal další vypjatou bitvu. „Myslel jsem si, že budou rozhodovat nejenom sety, ale i míčky," řekl šéf SKST Mart Hodonín.

Hostující stolní tenistky dokázaly na úvodní bod Postásu, který vybojovala Nizozemka Li Jiao, odpovědět. Díky výhrám Renáty Štrbíková nad Mercedesz Nagyvaradiovou a Kateřiny Pěnkavové nad Krisztinou Ambrusovou otočily skóre ve svůj prospěch.

Pak ale podruhé zaúřadovala Li Jiao. Vítězka loňských Evropských her v Baku vrátila hodonínské jedničce, Renátě Štrbíkové, porážku z pátečního měření sil na jihu Moravy.

O všem tak musela opět rozhodnout závěrečná dvouhra večera, ve které se stejně jako v Hodoníně utkaly Mercedesz Nagyvaradiová a Lenka Harabaszová.

A byla z toho znovu obrovská bitva, která tentokrát skončila triumfem maďarské hráčky. Nagyvaradiová měla i štěstí, v dramatické koncovce čtvrtém setu odvrátila mečbol, pak vyhrála následující pátou sadu 11:6 a poslala Postás do semifinále Poháru ETTU.

„Teď si říkáme, že jsme to mohli postavit trochu jinak, ale třeba by to bylo ještě horší. Rozhodovala momentální forma hráček," pronesl Brhel.

Ten účast ve čtvrtfinále Poháru ETTU za úspěch nepovažoval. „Odpovídá naším možnostem. Pouze jsme splnili povinnost," tvrdí Brhel. „Slabší týmy jsme porazili, s lepším soupeřem jsme zase vypadli," přidal.

České mistryně mohou letos na Postás narazit i v semifinále ženské Superligy, kam byly po suverénním vítězství v základní skupině přímo nasazeny. „Rakouský Ströck ale vyhrál první zápas 6:3, takže to budou mít Maďarky ještě hodně těžké," dodal Brhel.

Pohár ETTU žen ve stolním tenisu 2015/2016

2. čtvrtfinále: Postás SE Budapešť – SKST Mart Hodonín 3:2

(12:9 na sety)

První utkání: 2:3

(12:11 na sety)

Postupuje: Postás SE Budapešť

Zápasy: LI Jiao – Lenka Harabaszová 3:1 (6, –10, 5, 12), Mercedesz Nagyvaradiová – Renáta Štrbíková 2:3 (-10, –9, 8, 7, –7), Krisztina Ambrusová – Kateřina Pěnkavová 1:3 (-7,–3,8,–3), LI Jiao – Renáta Štrbíková 3:0 (5,5,9), Mercedesz Nagyvaradiová – Lenka Harabaszová 3:2 (8,–13,–8,10,6).