Favorizovaná Iuventa středeční předehrávku desátého kola rozhodla hned v úvodních dvanácti minutách. Za rozhodnutého stavu 2:11 se zápas dohrával pouze z povinnosti. I když se panenky snažily, v posledním letošním domácím zápase neměly nárok. S věrnými fanoušky se rozloučily porážkou o třináct branek.

Na víc zdecimované Veselanky opravdu neměly. „Michalovce jsou plně profesionální mančaft s jinými tréninkovými podmínkami. Hrajeme sice stejnou soutěž, ale v ní se střetávají amatéři s profesionály. Byla potřeba zápas odehrát se ctí, což se povedlo," uvedl veselský trenér Slavomír Varga.

Domácí kouč podobný průběh očekával. „Michalovce od začátku dominovaly, herně i fyzicky na tom byly mnohem lépe. Rozdíl na palubovce odpovídal postavení i síle družstev. Hlavně protiútoky soupeře byly smrtící," řekl Varga.

Panenky se naopak proti kompaktní obraně Iuventy těžko prosazovaly. „Děvčata se snažila. Podala výkon, jakého jsou momentálně schopné," nezatracoval mladý tým slovenský kormidelník.

Veselanky vstoupily do utkání hodně bojácně a v 11. minutě prohrávaly 2:11. Domácí kouč Varga na nepříznivou situaci reagoval oddechovým časem, výměnou gólmanky Vašulkové za Lekešovou a prostřídáním sestavy, což jihomoravskému celku prospělo.

I kouč Iuventy František Urban sestavu brzy prostřídal, náhradnice ale na výkon klíčových hráček nenavázaly a svoji šanci nevyužily. „Povedl se nám vstup do zápasu, který jsme měli dobrý a koncentrovaný. Velmi rychle jsme se ujali vedení, což nás uklidnilo. Po prostřídání však přišlo polevení. Hráčky základní sestavy svoji roli splnily, lavička mě zklamala. Méně vytížená děvčata nepodala výkon podle mých představ. Byla to černá kaňka na našem výkonu v prvním poločase," zlobil se hostující trenér.

Panenky se s přibývajícími minutami zlepšily a postupně stáhly manko protivníka na rozdíl šesti branek. Družstvo střelecky táhly Jana Šustková s Dagmar Lukšíkovou. Rodačky z Horňácka dohromady nastřílely deset z dvanácti branek veselského týmu.

Veselanky se ještě v první desetiminutovce druhé půle dokázaly favorita držet, pak už se jasně projevila síla hostujícího celku, který v pohodě dokráčel k povinné výhře. „Nějakou dobu nám trvalo, než jsme se rozehráli. S výsledkem jsem ale spokojený. Rozdíl ve skóre je adekvátní," tvrdí Urban.

Ten byl rád, že se nikdo nezranil. Kouč Michalovců ocenil i sympatický výkon Veselí. „Domácí hráčky se chytily v momentě, kdy nám to nešlo," všiml si kouč Iuventy.

Panenky braly očekávanou porážku s nadhledem. Mladý tým byl hlavně rád, že má těžkou šichtu za sebou. „Čekaly jsme ještě horší výsledek," přiznala spojka Jana Šustková.

„Michalovce mají svoji kvalitu, my jsme ale do zápasu nešly předem poražené. Necítily jsme se přehnaný respekt, chtěly jsou soupeře potrápit co nejvíc. Náš výkon nebyl špatný. Na to, že nám stále chybí kanonýrka Olšovská, to celkem šlo," přidala nejlepší domácí hráčka

Veselanky do konce letošního roku odehrají pouhé dva zápasy. Ve čtvrtek 17. listopadu čeká slovácký celek pohárový duel v Jindřichově Hradci, za týden v sobotu zakončí podzimní část v Prešově.

Michalovce o víkendu čeká střetnutí s maďarským Fehérvárem. Právě kvůli zápasu třetího kola Poháru EHF byl interligové utkání přeloženo na středu. „Tam musíme ukázat to, co v nás je a naši sílu," ví Urban.

Interliga žen, předehrávka 10. kolo:

SHK Veselí nad Moravou – Iuventa Michalovce 21:34 (12:18)

Nejvíce branek: Šustková 9, Lukšíková a Vargová 5 – Levčenková 10, Holešová 4. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Vyloučení: 3/7. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2. Diváci: 320.

Veselí nad Moravou: Lekešová, Sedláčková, Vašulková – Kosinková, Balážová, Novotná, Kalivodová, Lukšíková 5, Vinklárková 2, Pastorková, Vargová 5/2, Šustková 9, Soldánová.

Michalovce: Medvěďová, Lafuenteová,– Černovová 1, Holešová 4, Štefaniková 2, Rebičová 3, Nagyová 1, Habánková 1, Levčenková 10/2, Schusterová 1, Wollingerová 2, Dziurová 1, Dubautsová 3, Bajčiová 1, Ščerbáková, Perederiyová 4.

Vašulková: Hráčky Michalovcí jsou na trošku jiné úrovni, bylo těžké proti nim chytat

Veselí nad Moravou – Pouze devět minut vydržela v domácím brankovišti mladá veselská gólmanka Jana Vašulková. Osmnáctiletá naděje slováckého celku za nepříznivého stavu 2:8 přenechala své místo kolegyni Simoně Lekešové a usadila se mezi náhradnice. Na střídačce vydržela až do konce středečního střetnutí.

Zlínská rodačka to měla mezi třemi tyčemi nesmírně složité. Kanonýrky Iuventy totiž v úvodu předehrávaného střetnutí pálily přesně a tvrdě, Vašulková neměla proti umístěným střelám žádnou šanci. „Hráčky Michalovcí jsou na trošku jiné úrovni, bylo těžké proti nim chytat," přiznala osmnáctiletá gólmanka.

Juniorská reprezentantka si pořádně nesáhla na míč a už musela z branky. Ze hry ji stáhl trenér Varga, který se střídáním pokusil družstvo nastartovat, což se mu ve zbytku prvního poločasu povedlo. „V kádru jsme tři brankářky, trenér musel dát příležitost další. Za nepříznivého stavu nebylo na co čekat," věděla Vašulková, která proti střelám z brankoviště neměla nárok.

„Musila bych mít štěstí, aby mě protihráčky trefovaly, jinak to bylo těžké," řekla veselská gólmanka.

Vašulková je jedinou hráčkou Veselí nad Moravou, která se jako náhradnice objevila v nominaci českého ženského národního týmu pro přípravný kemp ve Františkových Lázních a mezinárodní turnaj v Chebu. „Určitě mě to potěšilo. Reprezentace vždy byla mým cílem a snem," dodala.