Oba víkendové zápasy byly hodně podobné. Proti Bílovicím nad Svitavou sice nevyšel Kyjovu začátek, ale v dalším průběhu utkání si domácí tým vytvořil slibný náskok, který udržel až do konce střetnutí.

S Blanskem to byla pro Jiskru selanka. Kyjov si hned na začátku utkání vytvořil desetibodový náskok, který postupem času navyšoval.

Druhá polovina zápasu se proměnila v exhibici. Domácí hráči si souboj s posledním týmem soutěže užívali. Střelecky zářili hlavně sourozenci Rubečtí, kteří dali dohromady polovinu bodů Kyjova.

„Za vítězství jsme rádi. Proti Bílovicím to bylo ale mnohem dramatičtější. I když si myslím, že jsme v sobotu měli vyhrát vyšším rozdílem. Nakonec jsme to ustáli a brali všechny body," uvedl kouč Jiskry Lukáš Šebesta. V neděli to měl Kyjov o poznání jednodušší. Proti Blansku, které přijelo na Slovácko se sedmi hráči, vedlo po několika minutách 10:0. Hosté se sice postupem času probrali, ale první čtvrtinu stejně prohráli rozdílem třinácti bodů.

Jiskra i ve druhé čtvrtině na palubovce kralovala. Před přestávkou bylo rozhodnuto, a tak šanci dostali i náhradníci. „Proti Blansku to bylo povinné vítězství. S posledním týmem jsem dal příležitost všem hráčům, kluci si vyzkoušeli nové akce. Zápas splnil naše očekávání," uvedl Šebesta.

Jelikož bylo po dvaceti minutách rozhodnuto, zaměřili se diváci hlavně na střelecký souboj bratrů Rubeckých. V koncovce se nakonec lépe dařilo staršímu Lukášovi, který v neděli navázal na sobotních dvaatřicet bodů. „Lukáš zaslouží pochvalu. Střelecky se mu dařilo, víkend patřil jemu," vyzdvihl jednu z opor Kyjova Šebesta, který ocenil i přístup mladšího Filipa. „Dopoledne hrál zápas za juniory Zlína, takže toho měl dost. Ale taky mu to šlo," uvedl kouč Jiskry.

O pohodovém utkání svědčí fakt, že se do střelecké listiny zapsali všichni hráči Kyjova. Posledním mužem, který proti Blansku skóroval, byl mazák Jiří Pimek. Zápas si užili i rozhodčí, kteří v závěrečné čtvrtině neodpískali žádný faul. „To se jen tak nevidí," smál se Šebesta.

Kyjov se díky dvěma výhrám dotáhl na vedoucí Husovice, se kterými se utká za dva týdny o první místo. „Bude to zápas, který hodně napoví," uvědomuje si Šebesta.

OP 1 muži

Jiskra Kyjov – Blansko 81:52 (23:10, 47:28, 69:40)

Nejvíce bodů: Lukáš Rubecký 24 bodů, Filip Rubecký 19 bodů, Aleš Klimek 12 bodů.

Jiskra Kyjov – SK Bílovice nad Svitavou 65:58 (18:21, 40:34, 56:39)

Nejvíce bodů: Lukáš Rubecký 32 bodů, Aleš Klimek 16 bodů