„V sobotu to bylo celkem dobré. Skákalo se mi fakt dobře,“ uvedla dvacetiletá výškařka. Krtičková udělala na Slovensku razantní změnu. „Většinou začínám skákat na 155 nebo 158 centimetrech. V sobotu jsem si však řekla, že buď na to mám a postoupím na další výšku, nebo ne. Výšku 162 jsem skočila na první pokus,“ řekla Krtičková, která se v bratislavské hale představila ve výtečné formě. „Laťka mně přišla nízko, odraz i rozběh mi totiž vycházely,“ culila se Krtičková, která si nechala laťku navýšit na 168 centimetrů. „Dál se zvyšovalo po třech centimetrech, což mi přišlo úplně zbytečné. Na většině závodů se do 170 centimetrů laťka zvyšuje po pěti centimetrech, takže jsem výšku 165 vynechala a pokračovala až na výšce 168 cm. Tuto výšku jsem zdolala až na druhý pokus,“ pravila bronzová medailistka z loňského Mistrovství České republiky juniorek.

Následně rozhodčí posunuli laťku na 171 centimetrů a hodonínská závodnice se začala trápit. " Necítili jsem se špatně, i odraz byl celkem solidní. Bohužel celý rozběh mi vůbec nevycházel, začala jsem tam natahovat kroky a už to bylo špatné," pronesla Krtičková. „Takže za to samozřejmě může má blbá hlava. S tou bojuji docela často,“ doplnila se smíchem sympatická výškařka.

Krtičková nakonec laťku ve výšce 171 centimetrů nepřeskočila. I tak ale nakonec brala zlatou medaili. „Docela mě to mrzí, protože v Bratislavě se skáče opravdu dobře,“ řekla hodonínská výškařka, která se v polovině března představí i na populární Čejkovické laťce.