Opora slováckého celku seděla po sobotním utkání na střídačce a po žádosti o rozhovor se jen těžce zvedala z lavičky. „Jsem úplně vyřízená a unavená. Zápas nás stál hodně sil. Na vítězství jsme se hodně nadřely," přiznala Romana Chrenková, která si proti Jihočeškám pořádně mákla.

„Bránila jsem na dvojce a po zisku míče běhala do křídla. Byl to pro mě nezvyk," uvedla Chrenková.

Zatímco vedení klubu a diváci čekali mnohem vyšší vítězství, bývalá hráčka Olomouce a Poruby moc dobře věděla, jak bývají podobné duely náročné. „S posledním týmem se vždycky hraje špatně. My na tom navíc nejsme zase tak dobře, abychom mohly o někom říct, že je pro nás slabý soupeř. Pro nás je každý protivník těžký," pronesla šestadvacetiletá hráčka.

Písek, který v letošním ročníku interligy nezískal žádný bod, navíc nepůsobil na Slovácku odevzdaným dojmem. Naopak, hostující hráčky bojovaly a nebýt nepřesné koncovky, klidně si mohly domů odvést nějaký bod. „S Pískem je to vždycky taková tahaná. Ne že by utkání nějak bolelo, ale příliš dlouho jsme byly v obraně a než jsme se dostaly do útoku, tak nás to hodně unavilo," řekla Chrenková.

Podle ní nakonec rozhodla vyrovnaný duel změna veselské obrany na jedna šest. „Hráčky soupeře se z dálky tolik neprosazovaly," všimla si.

Domácí tým nakonec rozhodl zápas v závěrečné pětiminutovce, když soupeři třemi brankami v řadě odskočil na rozdíl pěti gólů a nakonec vyhrál 26:21. „Jsou to důležité body. Olomouc totiž porazila Zlín, kterému jsme se zase přiblížily," připomněla Chrenková.

Panenky tak udržely díky čtvrté letošní výhře kontakt se sedmým Zlínem. Pokud by Veselí na Valašsku před týdnem vyhrálo, byl by pohled na tabulku ještě veselejší. „Porážka vždycky přebolí. Ve Zlíně jsme měly vyhrát. Snad nás nebude prohra na konci sezony mrzet," doufá Chrenková.

Vylepšit svoji bilanci mohou Jihomoravanky už v sobotu, kdy ve sportovní hale TEZA hostí vedoucí Michalovce. Hráčky Veselí to však budou mít proti Iuventě mimořádně složité.

Velkou motivaci uspět mají především Martina Bačíková s Kateřinou Hvostáľovou. Obě mladé Slovenky přišly před sezonou na Slovácko právě z východního Slovenska. „Michalovce jsou favorit, ale hrát se dá s každým. Do příštího zápasu každopádně musíme dát víc než do utkání s Pískem," dodala Chrenková.