Pro Dušana Novosáda, který startoval s Hondou v kubatuře 125 GP, byla třináctka spíše nešťastná.

Zatímco v předchozích letech se kyjovský jezdec pravidelně objevoval na stupních vítězů, letos se mu to nepodařilo ani jednou. „Dušan se zúčastnil celkem pěti podniků, z nichž se mu nejlépe vedlo na domácí trati v Kyjově, kde obsadil čtvrtou příčku. Závody v Hořicích a Ostravě pro něj skončily poruchou stroje. Ve Starém Městě dojel šestý. V závěrečném závodu sezony v Dymokurech na Nymbursku měl ale pád, který ho tak připravil o poslední možnost bodovat v mistrovství České republiky," informoval člen I. Motoclubu Kyjov Igor Daněk

Devatenáctiletý Olin Hanák startoval letos hned ve dvou kubaturách.

Ve třídě do 600 ccm se v Hořicích jely dva závody a obsadil tam šesté a jedenácté místo. V Těrlicku u Havířova se musel spokojit se sedmou příčkou.

Pak ale přidal dvě skvělá třetí místa v domácím prostředí Kyjova. Trochu smůly si ale vybral v Dymokurech, kde si dojel pouze pro jeden bod za patnácté místo.

„Tam měl Olin poprvé k dispozici skvěle připravenou Yamahu R6 Filipa Frodla, ale nestačil se s ní sžít tak dokonale, aby vyjel lepší výsledek," řekl Daněk.

Frodl se zranil

Ve třídě 250SP se Hanákovi vedlo lépe. Ve všech třech závodech ve Starém Městě, Hořicích a Kopčanech stanul pokaždé na stupni vítězů se ziskem poháru za třetí místo.

Nejmladší jezdec kyjovskému týmu, osmnáctiletý Filip Frodl, bodoval ve dvou závodech mezinárodního Poháru Central Europe Championship v Brně a dvou závodech mezinárodního šampionátu Alpe Adria na maďarském Pannoniaringu, jehož součástí bylo mistrovství České republiky.

Frodl už nestihl své další umístění v obou šampionátech nijak vylepšit z důvodu zranění kotníku a následné rekonvalescence.

„Myslím si, že s výsledky našich jezdců v letošním roce můžeme být spokojeni. Pevně doufám, že následujícím v roce se nám povede ještě lépe. Chci také poděkovat sportovní komisi města Kyjova, díky jejímuž příspěvku se mohou naši mladí jezdci rozvíjet a získávat další cenné zkušenosti," zhodnotil celkově vystoupení jezdců šéf I. Motoclubu Kyjov Miroslav Frodl.

Ten prozradil, že v roce 2014 se chystá nový motocyklový tým, který bude znamenat lepší podmínky pro jezdce přírodních okruhů Hanáka, tak i jezdce motodromů, Filipa Frodla. „V současné době začínáme intenzivně připravovat již jedenáctý ročník Kyjovského okruhu, který by se měl uskutečnit v tradičním termínu prvního zářijového víkendu," dodal Frodl, který se letos po několikaleté pauze také svezl na přírodním okruhu ve středočeských Dymokurech, kde naposledy startoval v roce 1991.