Všechny postoupily ze skupin a tři se probojovaly až do šestičlenného semifinále. Tam se naopak překvapivě nedostal vítěz posledních tří ročníků turnaje, tým Boca Juniors z Lednice.

Hra dvojic není mezi nohejbalisty na jihu Moravy tak oblíbená. Turnaje se hrají v drtivé většině v trojicích. Dvojky jsou ale součástí zápasů hodonínského přeboru. Mužstva Hodonínska mají proto s hrou solidní zkušenosti. Břeclavsko podobnou dlouhodobou soutěž nemá.

Za favority turnaje byly od počátku považované sestavy: Boca z Lednice, domácí Řízci, hodonínský Baklažán a dvě sestavy z Vracova. Ze základních skupin všichni postoupili. Poté následovaly už tři tříčlenné skupiny, z nichž první dvě příčky byly postupové.

V těchto skupinách turnaj překvapivě opustila lednická Boca. Další favority postoupili bez větších problémů. Do semifinálové šestky se ještě dostalo béčko Řízků a áčko Kobylí.

První semifinálový duel byl jednoznačný. Sako A nedalo Kobylí šanci a vyhrálo jednoznačně ve dvou setech. V druhém semifinále se utkal Baklažán s béčkem Řízků. Tento duel už tak jednoznačný nebyl, přesto Baklažán neměl větší problémy s postupem. Nejnapínavější bylo semifinále mezi Sakem B a Řízky A. Domácí vyhrály první set a ujali se vedení i ve druhém. Sako ale v jeho závěru převzalo iniciativu a vyhrálo nejtěsnějším rozdílem 10:9. Rozhodující set byl opět vyrovnaný. Sako už vedlo 7:5. Řízci ale set otočili a vyhráli jej 10:8.

Poslední tři postupující se pak utkali každý s každým. Sako A po třísetovém boji porazilo hodonínský Baklažán. Ten pak celkem jednoznačně podlehl Řízkům. Poslední zápas tak byl skutečným finále. O celkové prvenství v turnaji hráli Sako A a Řízci A. Domácí byli v prvním setu o něco lepší a získali vedení 1:0.

V druhém setu byla situace přesně opačná – 1:1. Ve třetím setu se očekával velký boj, který se ovšem nekonal. Sako vzalo hned v počátku Řízkům vítr z plachet. Stav 0:4 se ve dvojicích jen těžko obrací. Vracovští v sestavě Ladislav Semmler a Michal Vidurek si s přehledem vedení pohlídali až do konce a po zásluze si odvezli pohár pro vítěze.