To odstartuje v pátek ve 14.00 náročnou kvalifikací, kde bude celkem čtrnáct zástupců našeho regionu.

Mezi muži je v hlavní soutěži volných dvaatřicet míst, o které se dnes střetne ve skupinách 123 stolních tenistů. Pořádající SKST ČSAD Hodonín má nejvýše nasazeného Lukáše Skořepu (č. 48). „Měl bych se dostat do hlavní soutěže. Hodně důležitý bude los. Nerad bych narazil v prvním kole na Olejníka tak jako před osmi lety v Hluku,“ poznamenala hodonínská mužská jednička – Lukáš Skořepa.

ČSAD pošle do kvalifikace další čtyři borce – Vajbara, Vaculoviče, Lamače a Juříka. Do bojů o hlavní soutěž se přihlásili také vracovský Kouřil a strážnický Borúfka.

Dvě největší domácí ženské naděje – turnajová šestka Hana Matelová a desítka Kristýna Ondříšková, mají dnes volno, protože jsou přímo nasazené do hlavní soutěže.

O tu však bude bojovat hned šestice jejich týmových kolegyň: Mosnáková, Kubinová, Vránová, Tomanovská, Sigmundová a Blahová. Mimo Hodonín se z našeho regionu do bojů o elitní šestnáctku přihlásila pouze Kašíková z Čejče.

Prezentace a losování se bude konat v hodonínské městské sportovní hale dnes od 11.30 do 13.00. Dvě hodiny po poledni odstartuje kvalifikace, a to jak v hlavní hale, tak v herně stolního tenisu na Lipové aleji. „Když jsem byl na posledním mistrovství republiky, tak se kvalifikace protáhla až do půl jedenácté večer,“ vzpomíná Skořepa.

Program MČR:

Pátek 28. 3.
11,30 až 13.00 – prezentace účastníků 1. stupně dvouher
14.00 – zahájení 1. stupně dvouher

Sobota 29. 3.
8.00 až 9.00 – prezentace účastníků 2. stupně
9.30 – slavnostní zahájení MČR
od 10.00 – pokračování soutěží

Neděle 30. 3.
9.30 – pokračování soutěží
11.30 – finále smíšené čtyřhry
14.00 – finále dvouhry a čtyřhry mužů a žen