„Čas je slušný, ale hlava zapracovala trošku špatně. Klidně jsem mohl překonat výkon z tretry," říká Sasínek. Vítěz patnáctistovky na Zlaté tretře v Ostravě tentokrát na medaili nedosáhl. Hlavní závod mezinárodního mítinku vyhrál Alsadik Michu z Bahrajnu. Jakub Holuša po nevýrazném začátku sezony zaběhl solidní čas 3:35,15 a skončil druhý.

Dobrou formu potvrdil Sasínek i o víkendu na extralize družstev v Kolíně, kde na osmistovce překonal osobní rekord a skvělým časem 1:46,86 minuty splnil limit pro účast na mistrovství Evropy.

Do Holandska se hodonínský závodník kvalifikoval už na patnáctistovce. Obě tratě ale v Amsterodamu velmi pravděpodobně nepoběží. V Kolíně nicméně tento dvojboj absolvoval během zhruba tří hodin a i na delší trati zvítězil.

I díky extraligovému triumfu Sasínek prožívá nejúspěšnější období kariéry.

Dvacetiletý atlet šokoval sportovní veřejnost především na vítkovickém stadionu, kde porazil zahraniční borce i českou jedničku Jakuba Holušu. „Pořád jsem ještě trochu na pochybách, zda se mi to nezdá. Byl to úžasný závod," řekl Sasínek.

K účasti na letošních olympijských hrách v brazilském Riu mu scházelo pouhých dvanáct setin. „Pokoušet se o splnění limitu nebudu. Jedině že by se mi na evropském šampionátu podařilo zaběhnout super rychlý čas," prohlásil Sasínek.

Ten sice splnil B limit, ale šance, že by se dostal na vrcholnou akci, není velká. Svěřenec trenéra Antonína Slezáka se naposledy představil v závodech české a slovenské atletické extraligy, nyní se začne soustředit a připravovat na mistrovství Evropy.

Tréninkový dril si Sasínek zpestřil minulý pátek, kdy se společně s hokejistou Michalem Kempným, dvěma basketbalistkami a florbalisty zúčastnil autogramiády.

Hodonínský běžec se fanouškům podepisoval vůbec poprvé. „Na akci jsem se těšil. Nikdy jsem nic takového nezažil, potěšily mě reakce lidí. Byla to pro mě zajímavá zkušenost," řekl Sasínek, který se ale jako hodonínská hvězda necítí. „Trochu jsem se proslavil, ale zatím to nijak zvlášť nevnímám," dodal s úsměvem a dál podepisoval pořadateli připravené kartičky.