Jednadvacetiletý reprezentant si v Praze na Julisce připsal suverénní vítězství v čase 1:47.85 minuty. „Šel jsem do závodu s tím, že chci běžet pod 1:48 minuty, což se mi povedlo. Možná jsem tajně doufal v ještě lepší čas, ale na začátku sezony forma není úplně optimální. Potřebuji to ještě trochu prošťouchnout, ale s výkonem i výsledkem tady v Praze jsem spokojený. Na to, že mám dva dny po závodě, tak to bylo dobré,“ uvedl po pondělním večerním mítinku Filip Sasínek.

Hodonínskému rodákovi v Praze pomohl kamarád a tréninkový partner Matúš Talán. Slovenská naděje celý závod skvěle rozběhla a více než dvě třetiny závodu udávala tempo. Po šesti stech metrech ale Talán odstoupil a zbytek nechal právě na Sasínkovi, který si doběhl pro další triumf v kariéře. „Dostal jsem pokyn, abych Matúše vychválil, takže z jeho strany to bylo výborné. Přesně splnil, co jsem potřeboval. Bez něj by to nešlo,“ ví mladý Jihomoravan, který porazil druhého Hakima Saleha z Bíliny o téměř pět sekund. Třetí skončil domácí Martin Sadil. „Až do pětistovky to jednoznačné nebylo. Naštěstí vodič odstoupil, potom už to šlo samo,“ usmíval se v cíli Sasínek.

Český reprezentant má za sebou náročné období. V sobotu se totiž hodonínský běžec představil na atletickém mítinku ve francouzském Marseille, kde bojoval v závodě na patnáct set metrů mužů.

Sasínek nakonec v silné konkurenci zahraničních běžců skončil devátý ve výrazně vylepšeném sezonním maximu 3:37.32 minuty. Tento čas je jeho druhým nejrychlejším v dosavadní kariéře. „Nevím, jestli se mi závod velmi vydařil, čas byl ale super. Na osobní rekord mi chyběla sekunda. Na druhé straně ještě to není to, co bych chtěl. Pořád mířím na lepší výkony. Příště to snad bude ještě lepší,“ doufá. Víkendový závod opanoval zkušený Maročan Abdelaati Iguider.

Zatímco ve Francii Sasínek startoval na patnáctistovce, v pondělí absolvoval pouze osmistovku. „Možná jsem půlku mohl běžet i tady na Julisce, ale úplně jsme se nedohodli s manažerem a pořadateli, takže jsme zvolili tuto variantu, která se mi nejvíce hodí do tréninkového plánu,“ říká jednadvacetiletý atlet.

Nejen Sasínek se nyní připravuje na víkendové mistrovství České republiky mužů a žen. Vrchol domácí sezony hostí stadion v Třinci, kde by se měla představit téměř kompletní česká špička. O zlato a mistrovský titul bude bojovat také hodonínský běžec. „Těším se moc,“ přiznává. „V Třinci se mi závodí dobře. Je to na Moravě, takže to mám celkem blízko. Snad se tam sejde dobrá konkurence a parta. Doufám, že divákům něco předvedeme,“ věří Sasínek.