Svěřenec trenéra Antonína Slezáka zvládl trať za 1:58,76 minuty. Na vítězného Filipa Šnejdra ze Slavie Praha, kterému ke splnění limitu na halové mistrovství Evropy v Bělehradu scházelo pouhých čtrnáct setin sekundy, ztratil více než devět vteřin. „Byl to můj první letošní závod. Protože se venku momentálně nedá trénovat příliš kvalitně, věděl jsem, že v Ostravě nemohu počítat se zázračným časem. Hlavním cílem bylo rozběhat se," prohlásil Patrik Sasínek.

Člen slováckého klubu se v nové vítkovické hale chtěl přiblížit osobnímu rekordu. Útok na skvělý čas ale devatenáctiletému běžci příliš nevyšel. „Neberu to jako zklamání," říká Patrik Sasínek. „Samotný závod byl rozběhnutý docela pomalu. V jeho průběhu už se mi nepovedlo výrazně zrychlit, ale cíl to splnilo," přidává.

Hodonínský běžec hned po závodě odjel do Prahy, kde společně s bratrem Filipem a Slovákem Matúšem Talánem absolvuje v hale krátké soustředění. „Chceme doladit hlavně rychlost. Nejspíš si tam zkusím ještě jeden kratší závod," plánuje.

Další osmistovka čeká na Patrika Sasínka v sobotu 28. ledna ve Vídni. „Tam už budu cílit ke kvalitnímu času," slibuje.

Na ostravském mítinku se představila také sprinterka Veronika Paličková. Rohatecká rodačka, která se nyní připravuje v Ostravě pod vedením známé trenérky Taťány Kocembové-Netoličkové, vstoupila do letošní halové sezony běhy na šedesát a sto padesát metrů. Hodonínská odchovankyně na kratší trati časem 7,73 vteřiny v rozběhu postoupila do finále z třetího místa. Ve finále si Paličková o dvě setiny sekundy pohoršila a celkově skončila čtvrtá. „Verča měla fantastické startovní reakce, v rozběhu i ve finále nejlepší ze všech závodnic," upozorňuje člen hodonínského atletického klubu Robert Džuba.

Mladá sprinterka skvělou startovní reakci potvrdila i v závodě na sto padesát metrů. Časem 18,80 sekundy obsadila sedmé místo. „Verča po prodělané chřipce trénuje zatím jen devět dní, proto pro ni byl první halový start jen testem odolnosti organismu. Ale pokud zdraví vydrží, můžeme se v nastávající sezoně těšit na výborné časy této vynikající sprinterky," věří Džuba.