V letošní halové sezoně má zatím parádní formu. Nejprve si Filip Sasínek vytvořil v Ostravě nový osobák na 1500 metrů, o pár dní později v pražské Stromovce jen těsně zaostal za svým maximem na trati 800 metrů. V obou případech to znamenalo splněný kvalifikační limit pro start na halovém mistrovství Evropy, které uspořádá začátkem března polská Toruň.

A právě tady si připsal ve středu rekordní zápis při závodě seiálu World Indoor Tour, který byl generálkou na evropský šampionát. Po většinu trati se pohyboval ve druhé polovině startovního pole, ale silným závěrem se probojoval ve velmi silné konkurenci na pěkné páté místo. Hlavně však zlepšil Holušův šest let starý národní rekord o 1,15 sekundy. Vyhrál halový vicemistr světa Selemon Barega z Etiopie.

Skvělou fazonu atlet klubu AK Hodonín potvrdil už při třetím kole halové ligy ve Stromovce, kde vyhrál 800 metrů ve výborném čase 1:47,88 a za svým osobním rekordem zaostal o pouhých třináct setin. „Osmistovku jsem si chtěl jen zkusit a dokázat si, že tam nějaká ta rychlost je. Na halovém mistrovství Evropy ale poběžím jenom patnáctistovku,“ prozradil už dopředu Sasínek, který má právě na delší trati už evropský bronz ze šampionátu v Bělehradě z roku 2017. Středečním výkonem jasně ukázal, že by i letos mohl bojovat o medaile.

Zdá se, že Sasínkovi náramně svědčí pohoda v osobním životě. Začátkem roku mu totiž přítelkyně Kristina Mäki, jinak rovněž skvělá běžkyně, přivedla na svět syna Kaapa. Volba finského jména nebyla náhodná, protože Kristina je rodačka z finského města Seinäjoki, i když už několik let reprezentuje Českou republiku. Její partner si novou roli otce velmi pochvaluje. „Trochu se mi změnil režim, ale o to víc se teď těším domů. Cítím tam takovou radost ve vzduchu. A zároveň mám pocit, že toho teď zvládám víc,“ dodal Filip Sasínek, který má pro tento rok jeden velký sportovní sen. Tím je start na olympiádě v Tokiu.