Závod vyhrál v čase 3:44,82 minuty Polák Marcin Lewandowski, který před dvěma lety v české metropoli triumfoval na osmistovce. Sasínka porazil už jen Kalle Berglund ze Švédska, za kterým český reprezentant výkonem 3:45,89 minuty zaostal o 33 setin. "První medaile, jsem strašně šťastný," rozplýval se český talent.

"V posledních kolech to bylo ostřejší na lokty, měl jsem dost sil a škoda trochu, že jsem si nechal utéct první dva. Bylo to hratelné…," litoval trochu Sasínek.

Sprinter Jan Veleba vypadl na halovém mistrovství Evropy v Bělehradu v semifinále časem 6,80 sekundy zaostal o tři setiny za výkonem z rozběhu a v osmičlenném závodě doběhl poslední. Od postupové pozice brněnského rodáka dělilo osm setin a patří mu konečné šestnácté místo. V semifinále zaspal na startu a nepřiblížil se k času 6,69, kterým před týdnem získal domácí titul a kvalifikoval se do Bělehradu. V jeho semifinále by mu takový výkon na postup stačil.

Tyčkařka Romana Maláčová, jež stejně jako v pátek Jan Kudlička nemusela absolvovat kvalifikaci a startovala rovnou ve finále, obsadila třinácté místo. Soutěž zahájila brněnská rodačka na 440 centimetrech a uspěla až na třetí pokus. Další postupnou výšku 455 centimetrů, což by znamenalo její letošní maximum, už neskočila a uzavřela výsledkovou listinu.