„Byl to můj poslední ročník mezi muži. Chtěl jsem se s touto kategorií rozloučit důstojně, i když po vítězství jsem zase tak netoužil. Celý rok jsem byl ale v pohodě, zdraví mi sloužilo. Prvního místa si vážím,“ pronesl Jiří Brožík.

Tréninková píle a dřina se letos čtyřicetiletému běžci vyplatila. „Trénink je dvacet roků stejný. Hodně sázím na kvalitní zimní přípravu. O prázdninách každoročně jezdím do Vysokých Tater. Vysokohorská příprava je důležitá pro další období. Dokážu z ní čerpat až do Vánoc. V tom je moje největší síla,“ míní Brožík.

Zkušený běžec se loni dočkal i premiérového vítězství. „Vyhrát v Osvětimanech jsem toužil dvacet let. Konečně se mi to podařilo,“ usmíval se Brožík, který moc rád vzpomíná i na závody ve Vnorovech a Horních Orešanech. „Hodnotím je nejlépe. Po skončení tam bývají zábavy, takže si tom s přáteli vždycky užiji,“ vysvětlil Brožík.

Ten naopak nerad vzpomíná na Hlboké a Radošovce. „Bývá tam špatně označená trať. Když se na člověk dobře připraví na závod a pak neví kudy běžet, tak to je špatné. Doporučil bych pořadatelům, aby se na to zaměřili,“ pravil hodonínský vytrvalec, který bude od únoru závodit v kategorii nad čtyřicet let. „Výhoda to není. Nezáleží na věku,ale na výkonnosti. I ten, co má devětačtyřicet let, může závod vyhrát. Každý se musí snažit zaběhnout co nejlepší výsledek a motivovat mladší závodníky. Já bych chtěl, aby vyhrávali i mladí,“ nabídl svůj pohled Brožík.

Nejlepší vytrvalec Moravsko – slovenského běžeckého poháru 2010 si slavnostní večer užil. „Je to paráda, zábava je dobrá. Byl to výborný nápad přesunout vyhlášení na Slovensko a střídat to,“ řekl Brožík.