Kromě domácí Masarykovy Základní školy Velká nad Veličkou, která dala dohromady dokonce tři družstva, se v okresním kole představily také děti z Blatnice, Kuželova a Šardic.

Součástí Sazka Olympijského víceboje bylo pět disciplín. Soutěžilo se v trojskoku, v hodu medicinbalem, ve skákání přes švihadlo, v klikách a driblingu.

Do krajského kola, které hostí Brno, postoupily Velká nad Veličkou a Blatnice pod Svatým Antonínkem, do jihomoravské metropole se podívají i nejlepší žáci z Šardic a Kuželova.

Na výkony šikovných dětí dohlížela i olympionička a garantka projektu Šárka Kašpárková.

„Sazka Olympijský víceboj je největší školní sportovní projekt v České republice.

Je určený základním školám a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií, které se mohou s dětmi jednoduše zapojit v hodinách tělesné výchovy. Cílem není soutěžit o nejlepší výkony, ale u každého žáka najít jeho přednosti a podle toho jim doporučit sporty, pro které mají talent,“ říká ředitel Masarykovy Základní školy Velká nad Veličkou František Frýdecký.

Někdejší fotbalový brankář upozorňuje, že hlavním cílem odznaku je všestranný sportovní rozvoj žáků. „Ať už to jsou děti, které pravidelně sportují, ale mohou být vedeny v klubech jednostranně, nebo děti, které nesportují ve volném čase vůbec. Chceme společně s učiteli dětem ukázat, že když se budou trochu věnovat tréninku, zlepší se jejich schopnosti. Hlavní je tedy sledování pokroků dětí, a to především u těch méně nadaných,“ dodává Frýdecký.

Sazka Olympijský víceboj, okresní kolo Hodonín 2022
Chlapci (ročník 2007): 1. Ondřej Mezuliáník, 2. Jan Janeska (oba Blatnice), 3. Martin Tomčala (Velká nad Veličkou)
Dívky (ročník 2007): 1. Izabela Omastová, 2. Julie Kohútová (obě Velká nad Veličkou), 3. Jana Brhelová (Blatnice)
Chlapci (ročník 2008): 1. Filip Horák (Blatnice), 2. Adam Slovák, 3. Michal Miškeřík (oba Velká nad Veličkou A)
Dívky (ročník 2008): 1. Adéla Janků, 2. Simona Macháčková, 3. Lenka Mišková (všechny Velká nad Veličkou)
Chlapci (ročník 2009): 1. Ondřej Motyčka (Velká nad Veličkou A), 2. Václav Lorenc (Blatnice), 3. Šimon Miškeřík (Velká nad Veličkou A)
Dívky (ročník 2009): 1. Barbora Krausová, 2. Nela Režňáková (obě Velká nad Veličkou), 3. Ema Tománková (Blatnice)
Chlapci (ročník 2010): 1. Adam Trýska (Velká nad Veličkou A), 2. Petr Hrbek (Kuželov), 3. Matěj Mišík (Velká nad Veličkou C)
Dívky (ročník 2010): 1. Lucie Matulová (Kuželov), 2. Karolína Zubíková (Velká nad Veličkou), 3. Tereza Mlýnková (Kuželov)
Chlapci (ročník 2011): 1. David Kadubec, 2. Jakub Čupera (oba Velká nad Veličkou C), 3. Michal Kadubec (Velká nad Veličkou A)
Dívky (ročník 2011): 1. Rozálie Procházková (Šardice), 2. Nicol Buzíková (Velká nad Veličkou B), 3. Sabina Pavlíková (Kuželov)
Chlapci (ročník 2012): 1. Dominik Hrbek (Kuželov), 2. Sebastian Súkup, 3. Lukáš Mikeska (oba Velká nad Veličkou)
Dívky (ročník 2012): 1. Helena Skopalová (Kuželov), 2. Denisa Šťastná (Šardice), 3. Timea Režňáková (Velká nad Veličkou)
Chlapci (ročník 2013): 1. Štěpán Peprna, 2. Matěj Vávra (oba Velká nad Veličkou)
Dívky (ročník 2013): 1. Emma Macková, 2. Adéla Pavlincová (obě Velká nad Veličkou)
Výsledky družstev: 1. Masarykova ZŠ Velká nad Veličkou A, 2. ZŠ Blatnice, 3. ZŠ Kuželov.