"Z úvodních zápasů jsem měl trošku obavy, ale naštěstí jsme je celkem překvapivě lehce zvládli," uvedl hráč Strážnice Ondřej Šebesta. "I když na začátek jsme měli relativně nejlepší los. Narazili jsme na soupeře, se kterými budeme asi bojovat o šesté místo zaručující účast v play-off," doplnil.
Strážnice se musela v neděli obejít bez zraněného brankáře Stanislava. Toho nahradil kapitán fotbalové Strážnice Marek Popelka. "Chytal velmi dobře," pochválil spoluhráče Šebesta.
Strážnice sice v úvodním zápase prohrávala v kyjovské sklářské hale se Svatobořicemi, ale pak si vzal slovo Šebesta a pěti góly zajistil svému týmu tři body. Další branky Strážnice vstřelili Dušan Helísek s Antonínem Gajdou.
Svatobořice už v té době ale měly jedno vítězství v kapse. Nejhorší tým loňského ročníku si překvapivě vyšlápl na oslabené Ždánice, které porazil 5:3. Kovo, které nastoupilo ve čtveřici Galia, Sovek, Světlík a Krist, navíc bez náhradníků, ale rychle vedlo. V závěru prvního poločasu však důrazný Luděk Toman dotlačil míč za záda brankáře Martina Rubana.
Svatobořice zápas otočily krátce po změně stran. Do šibenice se trefil Toman. Kovo stačilo Světlíkem srovnat, ale ždánická čtveřice bojovníků v závěru odpadla, čehož soupeř dokázal využít. Krist už pouze korigoval na konenčých 5:3.
Do druhého zápasu nastoupily Ždánice posilněné o borce z Milotic Měchuru a Budíka. To však nakonec nebylo Kovu nic platné. Strážnice si proti unavenému soupeři v pohodě zastřílela. "Ždánice mě celkem zklamaly," pravil Šebesta.
V úvodu zápasu ostře fauloval ždánický gólman Podhorného a musel být rád, že uviděl pouze žlutou kartu. Strážnice byla od začátku zápasu lepším týmem. I když Galia srovnal na 1:1, prohrávaly Ždánice po poločase o pět branek. Několik dalších vyložených šancí zlikvidoval brankář Ruban. "Pak už to byla pouze otázka skóre," uvedl brankář Ždánic.
Loni ždánické Kovo trochu překvapilo třetím místem, letos má oslabený tým skromnější cíle. „Kdybychom to letos obhájili, tak by to bylo super. Jenže tentokrát budeme trochu slabší, takže za úspěch považuju play off. Když se dostaneme do semifinále, tak to bude skvělé,“ upozornil kapitán Ždánic Ondřej Kotík. Ten ale červenobílým v úvodních zápasech chyběl. Stejně tak Kovo postrádalo nejlepšího střelce Radka Kundratu, který je nyní zraněný. Dres Ždánic zatím nenavlékli ani Šifel, Zajíc, Antoš a Beker.

TJ Kovo Ždánice - BH Svatbořice 3:5 (1:1)
Branky Ždánic: Světlík 2, Krist
BH Svatobořice - Futsal Strážnice 3:8 (2:4)
Branky Strážnice: Šebesta 5, Dušan Helísek 2, A. Gajda
TJ Kovo Ždánice - Futsal Strážnice 2:9 (1:6)
Branky: Galia, Měchura - Šebesta 3, Čech 2, Janík 2, Podhorný, A. Gajda