Právě tam odlétá Sedlačík v pondělí 16. března na měsíční tréninkové soustředění, kde se bude v tamním klubu Syptholek Gym připravovat na mezinárodní zápasy, které se pořádají každý týden v daném regionu. V Bangkoku se utká nejen s místními mistry, ale také s dalšími borci z celého světa, kteří tam jezdí za stejným účelem.

„Je to pro mě možnost naučit se nové techniky, zdokonalit se v tom, co už umím a hlavně se chci věnovat sám sobě. Věřím, že v Thajsku se skvěle připravím na zápasy, které mě i náš klub doma čekají,“ řekl týden před odletem Roman Sedlačík.

Nutno poznamenat, že letošní sezonu zakončí souboj o pás mistra ČSTB váhy do 96 kg, který se bude konat 12. prosince v Hodoníně.

A proč se nechce renomovaný trenér připravovat v domácích podmínkách? „Doma se nemohu v klidu připravovat, protože mám sám na starosti více než šedesát lidí, které každý týden trénuji na zápasy,“ vysvětlil Sedlačík.

A proč odjíždí zrovna do exotického Thajska? „Tuto zemi jsem již v minulosti navštívil a dovezl jsem si odtud skvělé triky a rady pro náš hodonínský klub. Ale není to samozřejmě jenom o tom, snažím se o souznění s tamní kulturou a filozofií,“ uvedl Sedlačík, který neopomněl dodat: „Umím nasát jejich pozitivní energii a vžít se do jejich způsobu života, myšlení a odhodlání bojovat a vyhrát. Tyto věci chci svým svěřencům předat, vyzařovat to ze sebe, aby pochopili, že nejde jen o používání končetin, ale i hlavy a proudění energií, které soupeře porazí,“ sdělil uznávaný expert na thajský box.

A je to právě Sedlačík, který stojí za vzestupem hodonínského thaiboxu. V minulé amatérské lize Hodonín z osmi zápasů vyhrál hned sedm.

A jakých závodů se místní thaiboxeři zúčastní? „Patnáct našich bojovníků v sobotu odjíždí na další kolo amatérské ligy. Dále nás čeká galavečer v Opavě a týden Thajského boxu v Olomouci, kde se budeme snažit zapsat do Guinessovy knihy rekordů nejdelším zápasem v ringu,“ dodal Sedlačík.