Obhájci trofeje se na začátku halové ligy daří. Před týdnem si Zweiglterebe poradilo s Kuky Vopálenými, v sobotu po obědě zase porazilo mladý tým Beastie Boys. „Za vítězství jsme rádi, ale dobré výsledky nepřeceňujeme. V základní části se o tolik nehraje, důležité bude až play off,“ uvedl krátce po utkání Lukáš Možíš.

Hrdina zápasu se ve druhém kole trefil hned šestkrát. „Jsem spokojený. Vyšlo mi všechno. Do čeho jsem kopl, to skončilo v brance,“ culil se forvard Moravan, kterému kamarádi trefně říkají Best. Srovnání s legendárním útočníkem Manchesteru United je možná odvážné, kouzlit s míčem však umí oba bohémové. I když zápasy na Old Trafford jsou poněkud jiné než duely v kyjovské hale…

Úvodní utkání druhého kola ale patřilo Možíšovi, který poslal Zweigeltrebe brzy do vedení. Moravany mohly následně přidat další branky, ale gólman Vinca se dlouho činil.

Beastie Boys hráli v prvním poločase chytře. Borci ve žlutých dresech tvrdě trestali každé zaváhání favorita. Vývoj zápasu během minuty otočili Vala s Kuchařem. Kyjovský talent pak přidal i třetí gól Beastie Boys.

Atraktivní útočný fotbal se hrál i v dalších minutách. Na 2:3 z pohledu Moravan snižoval Milan Koplík. Radost Zweigeltrebe utnul přesnou ranou Zdeněk Kučera.

To však bylo od mladého týmu na dlouhou dobu vše. Na palubovce sklářské haly začaly úřadovat loňští vítězové. Možíš svým druhým gólem snížil na 3:4, vyrovnání zařídil v závěru první půle Kadlčík.

I úvod druhé půle patřil favoritovi. Po chytře zahrané standardní situaci Holečka dokonal obrat i hattrick Možíš. S chutí hrající Moravany nasypaly do soupeřovy branky další góly.

Sedmý gól vstřelil Kadlčík, po rohu Zbořila se znovu připomněl Možíš, který po následné akci zvyšoval už na 9:4.

Desátou trefu obstaral Zbořil, jedenáctý úder zasadil soupeři báječně hrající Možíš. Beastie Boys stačili v závěru zápasu výsledek pouze zkorigovat. Zásahy Otáhala a Radka Žandovského už měly pouze kosmetický účinnek. „ První poločasy máme vždy špatné. Chvíli nám trvá, než se rozehrajeme. Druhá půle už byla z naší strany lepší. Soupeře jsme jasně přehráli, nastříleli další branky a zápas dovedli do vítězného konce,“ pronesl Možíš.

Zweigeltrebe nastoupilo do zápasu pouze v sedmi hráčích. Moravanům chyběli Tychtl, Novák, Ingr, Bilíček, Selucký, Habáň a brankář Guth. „V pátek jsme vzali přípravu na zápas zodpovědně, proto nám absence několika hráčů příliš nevadila,“ vtipkoval Možíš.

Ten se dostal se šesti góly do čekal dvanáctého ročníku kyjovské halové ligy. „Na krále střelců ale nepomýšlím. Důležitější bude, když zase dojdeme až finále,“ řekl Možíš.

Zatímco Zweigeltrebe oba úvodní duely vyhrály, Beastie Boys si musí na první body minimálně týden počkat. „Vstup se nám moc nedařil. Ale já si myslím, že máme kvalitní tým a naše výkony půjdou nahoru. Prostě se potřebujeme s někým chytnout. Pak už to snad půjde,“ řekl hráč poraženého týmu Dominik Kuchař. Ten žehral hlavně nad nepříznivým losem. „ Měli jsme těžké soupeře,“ míní Kuchař.

Podle kyjovského dorostence rozhodla zápas koncovka. „Ve druhém poločase jsme otevřeli hru. Chtěli jsme vyhrát, a tak jsme všichni útočili. Bohužel soupeř potrestal naše chyby. Je to poučení pro příště, kdy musíme proměňovat šance,“ dodal Kuchař.

2. kolo Kyjovské ligy:

Beastie Boys – Zweigeltrebe 6:11 (4:4)
Branky: Kuchař 2, Vala, Kučera, R. Žandovský, Otáhal – L. Možíš 6, Kadlčík 2, M. Koplík, Holeček, Zbořil
Rozhodčí: Voříšek, Malík
Diváci: 20
Beastie Boys: D. Vinca – R. Žandovský, L. Koplík, Z. Kučera, Tichý, M. Žandovský, Otáhal, Vala, Kuchař, J.Svoboda, J. Žandovský, P. Chromý, D. Lunga.
Zweigeltrebe: Cahlík – Holeček, Otruba, Zbořil, L. Možíš, M. Koplík, Kadlčík, Kundrata.