Druhý tým soutěže na Drtiče, kteří před utkáním ztráceli na elitní šestku pouze dva body, vlétl. S prvními možnostmi Slezanů si dvacetiletý hodonínský gólman Peksa poradil. Kapituloval až v 7. minutě po koncovce havířovského útočníka Maruny. Blíže další brance byli opět domácí hokejisté, jenže Říčku i Potočného brankář slováckého celku vychytal. Udeřilo na druhé straně. Přesilovku pět na tři využil svojí šestnáctou trefou v sezoně kanonýr Jurásek – 1:1. „Nastoupili jsme do utkání trochu vlažněji. Domácí lépe bruslili. Třetina nakonec pro nás skončila příznivě,“ uvedl hodonínský trenér Svatopluk Číhal. Ten se musel v Havířově obejít bez obránce Beni a útočníků Špoka a Kuby.

Do druhého dějství vstoupili lépe hosté, ale Jurásek s Hozou havířovského gólmana nepřekonali. Naopak na druhé straně propálil od modré Peksu bývalý obránce Orlové Prokop. Blízko vyrovnání byl Rehuš, avšak trefil jen Vrbu do masky. Na 3:1 zvýšil ve 29. minutě metrákový domácí kapitán Krisl. Také na tuto branku mohli Drtiči odpovědět, ale Korotvička neuspěl. Naopak ve 38. minutě si Stránského přihrávku srazil nešťastně do branky hodonínský bek – 4:1. „Dostali jsme tři branky a bylo v podstatě rozhodnuto. Kdybychom využili některou ze tří velkých šancí, tak by to možná ještě bylo hratelné. Soupeř měl ale rychlejší přístup a šel víc za vítězstvím,“ prohlásil hodonínský lodivod.

Odchovanec ostravské Sarezy, Stránský, podruhé a bez hodonínské pomoci rozvlnil síť hned v úvodu třetí části, čímž sebral Drtičům veškeré naděje na jakýkoliv bodový zisk. Šest minut před koncem snížil na tříbrankový rozdíl hodonínský útočník Tomášek. „Ve třetí třetině domácí hráli to, co potřebovali. Poté, co zvýšili na 5:1 tak, už jsme to jen zkorigovali na přijatelný výsledek. Hodně nás podržel brankář Marek Peksa, protože těch šancí měl soupeř mnohem víc,“ uznal Číhal.

Po porážce v Havířově a výhře Opavy v Břeclavi, ztrácí Hodoňané na šestou příčku čtyři body. O vylepšení stávajícího osmého místa se Drtiči pokusí v sobotu v domácím utkání s dvanáctým Frýdkem-Místkem. Ten na svém ledě překvapivě vysoko rozstřílel pátý Přerov 7:2.

Havířov – Hodonín 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Maruna (L. Zientek), 23. Prokop (Najdek, Maruna), 29. Krisl, 38. Stránský, 42. Stránský (Potočný) – 19. Jurásek (Vaškovič, Peš), 54. Tomášek (Vaškovič, Rehuš)
Havířov: Vrba – Prokop, L. Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, M. Zientek, Jurčík, Toman, Maruna, Najdek, Klimša, Stránský, Potočný, Sztefek, Pavlas, Říčka, Pechanec, Mach, Brezani
Hodonín: Peksa – Hoza, Vrba, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Pekar, Jurásek, Flamík, Pokorný, Podešva, Tomášek, Komárek, Miklík, Peš, Zelinka, Salajka, Penák.