Držitelka českého rekordu na trati metrů metrů s překážkami čejkovická odchovankyně Lucie Škrobáková za svými výbornými výkony daleko zaostala.
V běhu, ve kterém se na start postavily pouze tři závodnice sice doběhla na prvním místě, se svým výkonem však spokojena nebyla. Závodnice pražského klubu USK tak na severu Čech smůlu neprotrhla a potvrdila smutnou pravdu, že v Ústí nad Labem se ji prostě nedařilo a nedaří.

Lucko, jaké jsou vaše bezprostřední pocity ihned po doběhu?
Co si můžete myslet o čase 13,30. Samozřejmě nespokojenost, v tom protivětru se ani lépe běžet nedalo. Ještě když vás na startu nechají deset minut trčet. To se může stát jenom před překážkami. Převažuje naštvanost.

Nevíte, co bylo důvodem opožděného startu?
To byste se musel zeptat startéra, co bylo za problém, proč jsme nemohly vyběhnout dříve. Já žádný problém neměla.

Výkon tedy nebyl zrovna podle vašich představ?
To rozhodně ne (důrazně). Jestliže mám osobák 12,73 a letos jsem běžela pod třináct vteřin, tak výsledný čas je hrozný.

Potěšilo vás alespoň vítězství jako taková malá záplata za nepříliš dobrý výsledný čas?
To je sice strašně krásný, ale já sem nejela jenom kvůli vítězství. Samozřejmě taky, ale hlavně pro čas. Pětiprocentní spokojenost (naštvaně).

Čím to, že se vám v Ústí zrovna dvakrát nedaří?
Závodila jsem tu třikrát po sobě a vždycky tu fouká proťák. Letos foukalo do zad, ale po dešti se to otočilo. Nevím, jestli příští rok přijedu, protože čtyři roky po sobě počasí na prd. Vidíte, co běželi chlapi. Peťan (Petr Svoboda), který má na 13,30 tu běží taky prd. Je to škoda. Stadion je tu supr, diváci taky.

Odjíždíte tedy zklamaná?
Dneska se nesešlo vůbec nic. Nejvíc mě naštval startér. Deset minut tam stát svlečená, vypadá to, že už poběžíme a pak nás pošle znovu se obléci. V tom se kvalitně běžet nedá.